Κέρδισε Ν. Περιβόλι και «καλοβλέπει» τα μπαράζ!

Την τέταρτή της νίκη πέτυχε κόντρα στον Αστέρα Νέου Περιβολίου, η Αναγέννηση Πυργετού και έφτασε στην 4η θέση του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Με χαμόγελα ολοκληρώθηκε η 7η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας για τους Πυργετινούς, μιας και το «καμάρι» του χωριού κέρδισε με 3 – 1 τον Αστέρα Ν. Περιβολίου και σε συνδυασμό αποτελεσμάτων «αναριχήθηκε» στην 4η θέση και μια ανάσα από την 3η προνομιούχο που οδηγεί στα μπαράζ.

Στο 25ο λεπτό μετά από σουτ του Νίκου Ρακίπι στο δοκάρι και κεφαλιά του Γιώργου Βάρσου στην επαναφορά, οι γηπεδούχοι άνοιξαν τον «χορό» των τερμάτων στο παιχνίδι, με το 1 – 0 να είναι και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 55′ ο Αποστόλου ισοφάρισε προσωρινά για τους φιλοξενουμένους, η χαρά των οποίων κράτησε για λίγα μόλις λεπτά.

Γι΄ αυτό φρόνρισε ο Άγγελος Ρακίπι που στη μία ώρα αγώνα και με δική του ατομική ενέργεια και σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έδωσε και πάλι το προβάδισμα στο συγκρότημα του Δημήτρη Αλεξίου.

Το τελικό 3 – 1 διαμόρφωσε στο φινάλε της αναμέτρησης ο Γιώργος Βάρσος.

Η ομάδα του Πυργετού αφιερώνει τη νίκη της ομάδας στο παίκτη, Γιώργο Βάρσο αφού τη προηγούμενη εβδομάδα παντρεύτηκε την εκλεκτή της καρδιά του, Κορνίλια Βαρβέρη.

Τέλος, σύσσωμη η διοίκηση της Αναγέννησης Πυργετού θα ήθελε να εκφράσει τα συλλυπητήρια της στον παίκτη του Θερμαϊκού Στομίου, Ρίζο Οικονόμου αλλά και όλων των οικίων της προσώπων για τον άδικο χαμό της γυναίκας του, Άννα Τσιοφλίκη.

Αναγέννηση Πυργετού (Δημήτρης Αλεξίου): Παναγιωτόπουλος, Γκρίγγας, Περκέτσι, Καραβανάς, Κατσιάβας, Σινάνι, Ρακίπι Άγγ., Βάρσος, Γκανάβας, Ρακίπι Ν., Τσιάρας.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Γιώργος Κοτσιανούλης): Κοτσιανούλης, Αργύρης Κ. (46′ Αποστόλου), Μπαλαντζάρας, Τσιάρας, Μάλτζαρης, Αργύρης Κ. Ι., Βράκας, Αγγελίδης, Χατζής (35′ λ.τ. Μπίμπα), Τζέκα, Μπαλούλης.