Κέρδισε ο Προμηθέας με νέο «show» του Πρισακάρου!

Ο Στέφανος Πρισακάρου ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη του Προμηθέα απέναντι στη Νέαπολη, καθώς πέτυχε χατ – τρικ και επέστρεψε την ομάδα του στις επιτυχίες!

Η ομάδα του Βαγγέλη Στεφανή επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τον βαθμό της ισοπαλίας στα Βούναινα τη περασμένη αγωνιστική και ο Προμηθέας έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς.

Στην αντίπερα όχθη, η Νεάπολη Λάρισας έφυγε από το γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’» χωρίς το θετικό αποτέλεσμα και η ομάδα παρέμεινε στους δέκα έξι βαθμούς.

Στο 16ο λεπτό ο Χρήστος Πότσης έκανε τη σέντρα και ο Στέφανος Πρισακάρου με πλασέ ευτύχησε να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, ο Χρήστος Πότσης ύστερα από κάθετη πάσα του Κωνσταντίνου Παπαδόντα σημάδεψε με σουτ το δοκάρι της εστίας του Παπαναστασίου.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Κωνσταντίνος Παπαδόντας έκανε πολύ ωραία ενέργεια και βρήκε τον Χρήστο Πότση, ο τελευταίος πλάσαρε και σημάδεψε αυτή τη φορά το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Στο δεύτερο μέρος και στο 80′, ο Χρήστος Πότσης τροφοδότησε τη μπάλα στον Στέφανο Πρισακάρου και ο τελευταίος με σουτ στη κίνηση έξω από τη μεγάλη περιοχή κέρδισε για δεύτερη φορά τον Παπαναστασίου γράφοντας το 2 – 0.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Βασίλης Πατσιούρας εκτέλεσε κόρνερ και αφού η μπάλα πέρασε από όλους στην άμυνα της Νεάπολης, ο Στέφανος Πρισακάρου με κοντινή προβολή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 και μάλιστα σημείωσε χατ – τρικ στο παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής στην Α΄1 τοπική κατηγορία!

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Πατσούρας Ν., Παϊτέρης (65′ Καπετανόπουλος), Αλίου, Καρβουνάρης (85′ Χρυσαφόπουλος), Τζουρτζουκλής, Παπαδόντας, Ψύρρας, Πρισακάρου, Πότσης, Δολμές (73′ Πατσιούρας Β.).

Νεάπολη Λάρισας: Παπαναστασίου, Συγκούνας, Ζαχαρούλης, Μέκρας Χρ. (85′ Βλάχος), Δεσπόπουλος, Μπάρδας, Μπουχλαριώτης, Μέκρας Γ., Κολομητρούσης (55′ Καλόγηρος), Δαλαμπύρας (75′ Μητσιάκος), Μπαλαούρας.