Κέρδισε ο Τοξότης, έχασε την 3η θέση ο Πυργετός!

Επιτέλους νίκη για τον Τοξότη Λάρισας! Η ομάδα του Χρήστου Γκάτα αγνούσε τη χαρά της νίκης από την 3η αγωνιστική και κέρδισε στο πλαίσιο της 8ης, την Αναγέννηση Πυργετού με 3 – 1.

Έτσι, το λαρισινό συγκρότημα έφτασε τους 9 βαθμούς και την 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Στον αντίποδα, οι Πυργετινοί έχασαν σημαντική ευκαιρία να προσπεράσουν την Ανθούπολη στη 3η θέση.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 22ο λεπτό μετά από σέντρα – σουτ του Γιώργου Μελανού, γκολ το οποίο και οδήγησε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το υπέρ του Τοξότη προβάδισμα.

Στην επανάληψη και σοτ 70′ με κεφαλιά του Κατσιάβα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν το παιχνίδι, για να πάρουν και πάλι τα ηνία της αναμέτρησης οι «Τοξότες» στο 78′ με πλασέ του Κανιούρα.

Το τελικό 3 – 1 διαμόρφωσε στο 82′ ο Γιάννης Μπαλαής με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο οποίος είχε και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Νικόλι, Μελανός Γ., Γκαμπούρας, Μελανός Ν., Τσουμάνης, Τσακνάκης, Τσίτσαβος (62′ Αλίκο), Λιάκος, Κανιούρας, Μπαλαής Ι. (87′ Μπαλαής Αθ.), Κανελλίδης (80′ Γαλάνης).

Αναγέννηση Πυργετού (Δημήτρης Αλεξίου): Γιαννιός , Καμάμι, Καραβάνας, Περκέτσι, Κατσιάβας, Τσιάρας (15′ Γκρίγκας), Σούπας (70′ Δημόπουλος), Ρακίπι Αγγ., Ρακίπι Ν., Βάρσος, Γκανάβας.