Κέρδισε σε δύο λεπτά ο Φαλανιακός

Με δύο γκολ σε δύο λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, ο Φαλανιακός ξεπέρασε το εμπόδιο του Αχιλλέα Φαρσάλων στο Στάδιο των Φαρσάλων και έτσι επέστρεψε στις νίκες μετά την ισοπαλία με τον Αμπελωνιακό.

Το συγκρότημα των Τάσου Μπεριτζά – Μιχάλη Μαλαμά τους εξήντα ένα βαθμούς, ενώ στον αντίποδα, το συγκρότημα του Αρίστου Παπαγεωργίου έμεινε στους τριάντα βαθμούς και τη δέκατη θέση της βαθμολογίας.

Στο 38ο λεπτό ο Μιχάλης Δημητρέλης «άνοιξε» το σκορ στο παιχνίδι κι έκανε το 0 – 1 για τον Φαλανιακό, ενώ στο 40′ ο Χρήστος Λυγούρας πέτυχε το 0 – 2 για τους «κιτρινόμαυρους» και πήρε σκορ ασφαλείας.

Στην επανάληψη τόσο ο Αχιλλέας Φαρσάλων όσο και ο Φαλανιακός απείλησαν για να πετύχουν κάποιο γκολ, όμως το τελικό σφύριγμα του κ. Μπουρουζίκα έφερε το 0 – 2 τελικό σκορ στη συνάντηση στο γήπεδο των Φαρσάλων.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Αρίστος Παπαγεωργίου): Καρακώστας, Ζησόπουλος, Κομισόπουλος, Κατσανάκης, Τλούπας, Τσούλης, Ταστεμερίδης (80′ Καναβός), Γιαννολόπουλος (46′ Γκαραβέλας), Γαγάρας, Κούμρια (46′ Σαμαράς), Ζιώγας.

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Μιχάλης Μαλαμάς): Μάλτζαρης, Μάνικος, Αλατάς (85΄Βαρσάμης), Παππάς (70΄λ.τ Φατούρας) , Μαχαίρας, Πανταζής Ηλ., Δημητρέλης (65΄Ακριβόπουλος), Ιωαννίδης (80΄Καρακίτσος), Λυγούρας Χρ., Τσιάκος, Λεσάι.