Κέρδισε στην έδρα της ως φιλοξενούμενη!

Μαχητής Τερψιθέας και Μάνδρα μοιράζονται στη φετινή χρονιά το γήπεδο της Τερψιθέας, εκεί όπου οι δύο ομάδες μετέχουν στο πρωτάθλημα του 4ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η Μάνδρα λοιπόν κέρδισε ως τυπικά φιλοξενούμενη το παιχνίδι αυτό με σκορ 1 – 2, αγώνας που διεξήχθη για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το συγκρότημα του Βασίλη Κυριάκου λοιπόν κατέκτησε τη νίκη, πήρε τους τρεις βαθμούς κι έφθασε έτσι τους τριάντα επτά. Από την άλλη, η ομάδα του Κώστα Τσιτσιούμη έμεινε στους δέκα εννέα πόντους ύστερα από την ήττα αυτή.

Στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γρηγόρης Παπαδόπουλος με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κι έκανε το 0 – 1.

Έξι λεπτά μετά, η Μάνδρα διπλασίασε τα τέρματα της με σκόρερ αυτή την φορά τον Δημήτρη Πικούλη με σουτ από πλάγια θέση.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1 – 2 στο 37′ με σέντρα – σουτ του Δημήτρη Παπαδημητρίου και αυτό το σκορ έμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης στο γήπεδο της Τερψιθέας.

Μαχητής Τερψιθέας (Κώστας Τσιτσιούμης): Παπαρσένος, Παπαδημητρίου Δ., Τάτσιος, Παπαδημητρίου Χρ., Παπαδημητρίου Στ., Κατσαβριάς, Γεωργουσούλης (44′ λ.τ. Κωσταδήμας), Μπουρνάκας, Κοττάκος, Τζουρμακλιώτης, Φανίδης.

Α.Ε. Μάνδρας (Κώστας Τσολακίδης): Ράιδος, Ζούκα Μ., Φασούλας, Τζήκας (88′ λ.τ. Φωτάκης), Παπαδόπουλος Ν., Ζούκα Τσ., Τεκέδης, Παπαδόπουλος Γρ. (65′ Τσιλιλής), Παπανικολάου, Πικούλης, Μπατζιανούλης (80′ Ζούκα Μ.).