Κέρδισε στο φινάλε η Πελασγιώτιδα!

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πανηγύρισε η Πελασγιώτιδα στη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α΄1 τοπικής κατηγορίας, όπου κέρδισε με 2 – 1 τον Όλυμπο Αιγάνης.

Στο ματς που έγινε στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» η ομάδα του Κώστα Μπακατσή επικράτησε του συνόλου του Γιώργου Μπάτζιου κι έτσι έφθασε τους τέσσερις βαθμούς μετά και τη πρεμιέρα απέναντι στη Γιάννουλη.

Όσον αφορά τον Όλυμπο Αιγάνης, δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το εν λόγω ματς και συνεχίζει παρά τη προσπάθεια χωρίς βαθμό μετά και το πέρας της 2ης «στροφής» του πρωταθλήματος.

Στο 25ο λεπτό ο Ποτός έκανε το 1 – 0 για τη Πελασγιώτιδα με κεφαλιά από κόρνερ του Σωτήρη Θώμου και λίγο πριν τελειώσει το πρώτο μέρος, ο Λεονάρντο πέτυχε την ισοφάριση του σκορ.

Κι ενώ οδηγούμασταν στα τελευταία λεπτά του αγώνα και το σκορ ήταν ισόπαλο, ο Μούτος σκόραρε ξανά μετά και το ματς της πρεμιέρας, σημείωσε το 2 – 1 με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Σωτήρη Θώμου και έδωσε τη πολυπόθητη νίκη στο συγκρότημα του Κώστα Μπακατσή!

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Μαστοροδήμος, Τσιγγάνης, Γούργος, Γελαλής, Μαριγκούδης (84′ Νυχτερίδας), Θώμος, Κουτσικούλης (68′ Μούτος), Χατζής (64′ Ντογκάνι), Ποτός, Τσιαντούλης, Ζυγογιάννης (52′ Γκόγκος).

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ριζάκης, Λάζος, Χριστοδούλου Αθ., Χριστοδούλου Γ., Γκαραγκούνης Ι., Μπουλάρι Λ., Τάκης, Βουγιούκας, Σαμέτ, Γαγάρας Αθ., Λιούπας (76′ Φουντούνας).