Κέρδισε τη Λάρισα 2012 και είναι ένα βήμα πριν τη παραμονή το Αργυροπούλι!

Την εντός έδρας νίκη με 4 – 2 πήρε η Δόξα Αργυροπουλίου απέναντι στη Λάρισα 2012 και βρίσκεται πολύ κοντά στη παραμονή στην Α΄τοπική κατηγορία!

Μόνο μέσα από θαύμα θα χάσει τη παραμονή στη κατηγορία το συγκρότημα του Νίκου Βογιατζή, καθώς μετρά τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και έφθασε τους εννέα βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα του Σπύρου Μπέλτσιου που τελείωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, δεν αποκόμισε το θετικό αποτέλεσμα και έμεινε στους επτά βαθμούς και τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας στους αγώνες των πλέι-άουτ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 12ο λεπτό ο Φουρτούνας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κι έβαλε μπροστά στο σκορ τη Δόξα Αργυροπουλίου.

Τρία λεπτά μετά, ο Μάκης Κόκκινος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα από τον ρέφερι της αναμέτρησης κ. Στάικο για σκληρό μαρκάρισμα και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια, με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στο 26ο λεπτό της συνάντησης ο Αποστόλης Τσιάγκος με διαγώνιο σουτ ύστερα από σέντρα του Δημήτρη Κίτσιου έφερε το ματς στα ίσια και πέτυχε την ισοφάριση του σκορ.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, η Δόξα Αργυροπουλίου πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Λευτέρη Γκαραγκούνη, όπου έκανε το 2 – 1 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Στο 78ο λεπτό οι «κιτρινόμαυροι» πήραν σκορ ασφαλείας, καθώς ο Δημήτρης Αετόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1, ενώ η ομάδα του Νίκου Βογιατζή «κλείδωσε» τη νίκη στο 83′ με τον Λεσάι όπου σημείωσε το 4 – 1.

Το μόνο που κατάφερε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ντέιβιντ Μπόντε ήταν να μειώσει σε 4 – 2, όπου μάλιστα ήταν και το τελικό σκορ.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Βογιατζής): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Χατζής, Μάτος (78′ Κόκκορας), Κουρμπάτι, Αετόπουλος, Σχοινάς (80′ Λεσάι), Φορτούνας, Δίχρης, Γκαραγκούνης, Βογιατζής (78′ Καλόγηρος).

Λάρισα 2012 (Σπύρος Μπέλτσιος): Παπαζήσης (46′ Μπουντουλούλης), Κουκουτσέλος, Κόκκινος, Πρόντας, Τσιτσόπουλος, Δημόπουλος, Πετκολάι (46′ Κίτσιος Π.), Τσιάγκος, Κίτσιος Δ., Μπόντε, Φλώρος Ν.