«Καθάρισαν» Κατσιώτης & Τζατζάκης για τα Βούναινα

Χάρη στα γκολ του Κώστα Κατσιώτη (45′) και Αλέξη Τζατζάκη (85′), τα Βούναινα επικράτησαν εκτός έδρας της Ελπίς Μεσοχωρίου και συνεχίζουν έτσι θετικά τη πορεία τους στο πρωτάθλημα της Α΄1 τοπική κατηγορία.

Μετά το πέρας της 18ης αγωνιστικής δεν φέρνει καμία αλλαγή στις πρώτες τρεις θέσεις της βαθμολογίας, με την ομάδα του Λάζαρου Αγγλόπουλου να κερδίζει εκτός έδρας του συνόλου του Θανάση Γάτσιου.

Έτσι, τα Βούναινα συνεχίζουν στη τρίτη θέση της βαθμολογίας με τριάντα οκτώ βαθμούς, ενώ από την άλλη, το Μεσοχώρι παρέμεινε στη τελευταία θέση με έξι πόντους.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο λοιπόν, ο Κώστας Κατσιώτης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ, έβαλε μπροστά τα Βούναινα στο σκορ και το 0 – 1 ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με το Μεσοχώρι για να φέρει το ματς στα ίσια και τα Βούναινα να εξασφαλίσουν τη νίκη, με τους φιλοξενούμενους εν τέλει να πετυχαίνουν δεύτερο τέρμα.

Συγκεκριμένα, στο 85′ ο Αλέξης Τζατζάκης σκόραρε ξανά στο φετινό πρωτάθλημα και έφθασε το δέκατο ένατο γκολ, με αυτό να «σφραγίζει» και τη νίκη στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ελπίς Μεσοχωρίου.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Θανάσης Γάτσιος): Πατσιτός Δ., Χαράλαμπος Γ., Χαράλαμπος Κ. (55′ Πατσιτός Ν.), Καρατζιόλης, Μούσιος (65′ Πατσιτός Θ.), Καρακώστας, Μαρκούγιας, Κουζιώνης, Τσιάρας, Καραμάνος, Καλογιάννης (75′ Μυλωνάς).

Α.Ε. Βουναίνων (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Χαβίλας, Βλησαρούλης, Κατσιώτης, Χατζηλιάδης, Νεστορίδης, Μούμος, Μερτζανίδης Ηλ., Μερτζανίδης Φ., Βράκας, Τζατζάκης, Κυπαρίσσης.