«Καθάρισαν» οι μεταγραφές για τη Λάρισα 2012!

Δύο μεταγραφές έκανε στη περίοδο του Ιανουαρίου η Λάρισα 2012 (Τσιάγκος – Πετκολάι) και σήμερα αυτές της έδωσαν τη νίκη «ανάσα» απέναντι στον Αχιλλέα Φαρσάλων στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’»!

Η ομάδα του Σπύρου Μπέλτσιου πήρε τη σημαντική εντός έδρας νίκη απέναντι στο συγκρότημα του Δημήτρη Δανιλούλη και βλέπει με αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Η Λάρισα 2012 έφθασε τους δέκα έξι βαθμούς και βρίσκεται στο μείον τέσσερα από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ από την άλλη ο Αχιλλέας έμεινε στους είκοσι τέσσερις πόντους και την όγδοη θέση του πίνακα του πρωταθλήματος.

Στο 38ο λεπτό ο Αποστόλης Τσιάγκος με διαγώνιο σουτ έπειτα από κάθετη πάσα του Δημήτρη Κίτσιου κέρδισε τον πορτιέρο του Αχιλλέα Φαρσάλων και το 1 – 0 αποτέλεσε σκορ ημιχρόνου.

Προς το φινάλε του αγώνα ο Έρβιν Πετκολάι αξιοποίησε τη πάσα του Δημήτρη Κίτσιου και με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων για το τελικό, 2 – 0!

Λάρισα 2012 (Σπύρος Μπέλτσιος): Παπαζήσης, Πετκολάι, Κουκουτσέλος, Φλώρος Αντ. (80′ Πάσιος), Κίτσιος Π., Φλώρος Παν. (80′ Ευθυμίου), Δημόπουλος, Καραγιάννης (60′ Βασιλείου), Τσιάγκος, Μπόντε (75′ Βλιώρας), Κίτσιος Δ.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Δημήτρης Δανιλούλης): Καρακώστας, Κατσανάκης, Γιαννολόπουλος (79′ Τατσεμερίδης), Τλούπας, Σαμαράς, Κομισόπουλος, Αλαμάνης (55′ Παπακωνσταντίνου), Γκαραβέλας, Κούμρια, Γαγάρας, Ζιώγας.