«Καθάρισαν» στο δεύτερο οι Ολύμπικ/Νέες Καρυές

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο οι Ολύμπικ/Νέες Καρυές επικράτησαν με 3 – 0 του Ολύμπου Γόννων για την 22η αγωνιστική της Α’1 ΕΠΣ Λάρισας.

Έτσι συνέχισαν νικηφόρα στο πρωτάθλημα, έφτασαν στους 35 βαθμούς και κατέχουν την 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη, οι Γόννοι έμειναν πίσω, υποχωρώντας στην 10η θέση της βαθμολογίας και παραμένοντας στους 33 βαθμούς.

Στο δεύτερο ημίχρονο όπως είπαμε, εκτυλίχθηκε όλη η δράση και η ουσία της αναμέτρησης. Η αρχή έγινε στο 55ο λεπτό του παιχνιδιού, όταν ο Θάνος Τριανταφύλλοπουλος με σουτ οβίδα από τα 40 μέτρα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί, συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και επιβραβεύτηκαν δέκα λεπτά αργότερα. Έτσι στο 65′ ο Γιώργος Μάτος με πλασέ μέσα από τη περιοχή, μετά από πάσα του Τόλη Ταρταμπούκα, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο επίλογος ήρθε στο 75ο λεπτό, όπου οι Ολύμπικ/Νέες Καρυές πέτυχαν και τρίτο τέρμα. Ο Κώστας Πράπας βγήκε σε εξαιρετική θέση και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 3 – 0.

Ολύμπικ/Νέες Καρυές (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καλλιμάνης (80′ Τρίγκας), Σιδέρης, Σέτζας, Καφφές, Νταϊλιάνι, Τριανταφυλλόπουλος, Σχοινάς (75′ Κιούσσης), Ταρταμπούκας (68′ Ζαΐμι), Μάτος, Τσιώλης Ν., Πράπας.