«Καθάρισαν» στο μισάωρο τα Δένδρα

Ο Κεραυνός Δένδρων πέτυχε δύο γρήγορα γκολ με αντίπαλο την Ελπίς Μεσοχωρίου και κατάφερε να πανηγυρίσει την εκτός έδρας νίκη με 2 – 1.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι φρόντισαν από αρκετά νωρίς να προειδοποιήσουν τους αντιπάλους τους. Όταν μόλις στο 5ο λεπτό δημιούργησαν τη πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία στο ματς. Ο Τσούτσος έκανε το σουτ και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!

Δέκα λεπτά αργότερα τα Δένδρα ήταν πιο αποτελεσματικά. Ο Σκριάπας με αριστουργηματική απευθείας εκτέλεση φάουλ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα «ανοίγοντας» το σκορ.

Μάλιστα με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου στο παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κι άλλο το προβάδισμά τους. Γύρισμα του Τσούτσου μέσα στην αντίπαλη περιοχή και ο Κατσαβριάς με πλασέ το γκολ βρήκε στόχο διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και το κατάφεραν στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης. Όταν ο Γκαραβέλης με σουτ από πλεονεκτική θέση μείωσε σε 1 – 2! Όμως τίποτα άλλο δεν άλλαξε στο σκορ μέχρι το τέλος και τα Δένδρα πήραν την νίκη.

Τέλος, οι άνθρωποι του Κεραυνού Δένδρων ευχαριστούν θερμά την διοίκηση του Μεσοχωρίου για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Μπερνάρντο, Λέτσιος, Φράντζας, Χαράλαμπος, Δαούλας, Μαρκούγιας, Κουζιώνης, Τσιάρας, Αλιπρασίτης (65′ Καραγιάννης), Καλογιάννης, Γκαραβέλης.

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας – Φάνης Μπατραλέξης): Ράγιας, Αθανασάρας, Τασιούλας, Μαυρούλης (60′ Εσιέν), Σκριάπας, Ράσα, Χατζηκρανιώτης, Κατσαβριάς, Τσούτσος, Παζάρας (70′ Ντεμίρης), Κουτούκας.