«Καθάρισαν» τα αδέρφια Τσούλη για το Ναρθάκι!

Χάρη στα τέρματα των Δημήτρη και Θανάση Τσούλη που είναι αδέρφια, το Ναρθάκι ξεπέρασε το εμπόδιο της Ακαδημίας Φαρσάλων για τη 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Οι «μπλε» πέτυχαν τη δεύτερη διαδοχική νίκη λοιπόν στο φετινό πρωτάθλημα κι έτσι έφθασαν τους έξι βαθμούς μετά και το πέρας της 3ης αγωνιστικής, ενώ από την άλλη, το συγκρότημα του Άρη Παπαγεωργίου έμεινε στην έβδομη θέση με τέσσερις βαθμούς.

Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης ο Δημήτρης Τσούλης με σουτ έξω από τη περιοχή έβαλε μπροστά το Ναρθάκι στο σκορ, ενώ με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους, χάρη στο τέρμα του αδερφού του Δημήτρη, Θανάση, όπου με νέο δυνατό σουτ από πλεονεκτική θέση κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στο 80ο λεπτό του αγώνα τώρα, η Ακαδημία Φαρσάλων είχε την ευκαιρία να μειώσει σε 2 – 1, όμως η μπάλα από την όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άρη Παπαγεωργίου σταμάτησε στη συμβολή των δοκών της εστίας των γηπεδούχων.

Α.Ο. Ναρθακίου 1971 (Γιάννης Τριάντης): Αποστολάκης, Καπετάνος (46′ Τριάντης), Κατσικόπουλος, Κόκκαλης, Λελεντζής, Μπούσιος, Μανταλιάς, Τσούλης Δ. (70′ Ασλανίδης), Αγγελάκης (75′ Κατσαρός), Μησαηλίδης, Τσούλης Αθ.

Ακαδημία Φαρσάλων (Άρης Παπαγεωργίου): Αγγέλης, Τσιτσιφλής, Γιαννούλας, Νιαρόπουλος, Βαλαβάνης, Κουτσικόπουλος, Δημόπουλος, Παπακωνσταντίνου (75′ Παπαγεωργίου), Γιαννουλόπουλος (75′ Κατσιάβας), Γιαννακόπουλος (51′ Ζαφειρούλης), Πανάγος (46′ Τσάτσος).