“Καθάρισαν” τα νιάτα για την Αναγέννηση Ευαγγελισμού

Τη δεύτερη νίκη και πρώτη για το 2019 πέτυχε η Αναγέννηση Ευαγγελισμού, καθώς ήταν η μεγάλη νικήτρια στο γειτονικό ντέρμπι με το Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση στην 11η στροφή του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Χρήστου Κότυλη έφθασε με τη σημερινή νίκη τους οκτώ πόντους και συνεχίζει τη προσπάθεια της από τη δέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας, όσους δηλαδή έχει και το Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση.

Στο 55ο λεπτό της συνάντησης οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι, με τον Κατή να αντιδρά σωστά και να αποκρούει την εκτέλεση από τον αντίπαλο ποδοσφαιριστή, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Βαλατσός με δικό του τέρμα έβαλε μπροστά την Αναγέννηση στο σκορ.

Στο 70ο λεπτό, ο Νταλίπ με δυνατό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή πέτυχε το 0 – 2 για τον Ευαγγελισμό και έδωσε σκορ ασφαλείας στους φιλοξενούμενους, ενώ στο 89ο λεπτό οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 1 – 2, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κότυλης): Κατής Μ., Φάκας (Κότυλης Ι.), Νταλίπ, Κατής Αθ., Μπουζούκης, Μπατσίλας, Ζέκα, Ντούμος (Λιούρας Λ.), Λιούρας Ν. (40′ Τσάτσος), Καρέλας, Βαλατσός.