ΕΛΕΥΘΕΡΑΙ 2016 - 2017 - ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ

«Καθάρισε» από το πρώτο το Ελευθεραί

Μία άνετη επικράτηση επιφύλασσε η 2η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας για το Ελευθεραί, που νίκησε με 2 – 0 τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ.

img_0535

Μετά από αυτή τη νίκη, το Ελευθεραί έφτασε τους 6 βαθμούς στο πρωτάθλημα κάνοντας μέχρι στιγμής ένα πολύ καλό ξεκίνημα. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την υπεροχή, μία υπεροχή που σφραγίστηκε λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.

img_0509

Συγκεκριμένα στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μαυρουδής με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Μάνου, «ανοίγοντας» με αυτόν τον τρόπο το σκορ για την ομάδα του.

img_0521

Πριν καλά – καλά προλάβουν να συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι, οι παίκτες του Βαγγέλη Κώτσιου «χτύπησαν» ξανά. Στο 31΄ο Θεοδώρου ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή από τον Θεοδώρου με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος στέλνοντας τη μπάλα στο δεξί «Γ» της εστίας για το 2 – 0.

img_0528

Στην επανάληψη το Ελευθεραί προσπάθησε να ανεβάσει κι άλλο τον δείκτη του σκορ, όμως δεν τα κατάφερε, αφού οι Παπαχρήστος και Φακίτσας δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Έτσι το 2 – 0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

img_0533

Ελευθεραί (Βαγγέλης Κώτσιος): Αναστασίου, Κονόμι (80′ Παπαδημητρίου Δ.), Νταμπώσης, Μέρκας Χρ., Μέκρας Γ., Ντελόπουλος, Γκουζιώτης (75′ Μαρούδης Αντ.), Θεοδώρου, Παπαχρήστος (50′ Φακίτσας), Μαυρούδης Γ., Ευστρατίου.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Αποστόλης Ευαγγέλου): Μάνος, Ζαφειρούλης, Κοδέλι, Βαΐτσης, Δεμέστιχας, Γκουτσιούδης, Ελευθέρογλου, Λεμονής Αν., Γκαραβέλης, Αναγνωστόπουλος, Κουτσάκης.