«Καθάρισε» και πάλι ο Δάσσιος για τον Ατρόμητο!

Έχοντας και πάλι τον Σάκη Δάσσιο σε μεγάλη ημέρα για ακόμη μία φορά λοιπόν στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς σκόραρε δύο φορές, ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων επιβλήθηκε του Μεσοχωρίου στο γήπεδο του με 4 – 0, με τον υψηλόσωμο επιθετικό να φθάνει και πάλι στη πρώτη θέση των σκόρερ τον Αλέξη Τζατζάκη!

Ο Σάκης Δάσσιος λοιπόν με τα δύο του τέρματα έφθασε τα δέκα οκτώ στο φετινό πρωτάθλημα και έπιασε στη πρώτη θέση τον Αλέξη Τζατζάκη που έχει επίσης τα ίδια γκολ.

Όσον αφορά τη βαθμολογία, οι Άγιοι Ανάργυροι έφθασαν τους είκοσι έξι βαθμούς και βρίσκονται στην όγδοη θέση, ενώ στην αντίπερα όχθη, το σύνολο του Θανάση Γάτσιου έμεινε στη τελευταία θέση με μόλις έξι βαθμούς.

Σε έξι λεπτά στο πρώτο ημίχρονο και στο 27′ οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ με τον Σάκη Δάσσιο! Αρχικά, την εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Κολοβού και ο Σάκης Δάσσιος με σουτ στη κίνηση κέρδισε τον αντίπαλο πορτιέρο για το 1 – 0.

Στο 33′ ο Χρήστος Κολοβός εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα από τη κεφαλιά που πήρε ο Σάκης Δάσσιος έκανε δύο τα τέρματα των Αγίων Αναργύρων, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Λικάι.

Στο 41ο λεπτό ο Δοξαριώτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με κοντινή προβολή από ασταθή απόκρουση του κίπερ και πρώτο σουτ του Ανδρέα Τσιρβούλη.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δημήτρης Μητρακούλης βρήκε κι εκείνος δίχτυα και με το 4 – 0 να πραγματοποιείται με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, τελείωσε και το παιχνίδι στους Αγίους Αναργύρους, με τον Ατρόμητο να έχει δοκάρι στο 47′ με τον Σάκη Δάσσιο και να φθάνει στη νίκη στο εντός έδρας ματς με την Ελπίς Μεσοχωρίου.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Ιγούμενος, Παναγιώτου, Αντωνίου, Ντουρουντάκης (55′ Κατσογιάννης), Δοξαριώτης, Κολοβός, Γκαραβέλης Ευθ. (71′ Γκούγκλας), Μητρακούλης, Αμαρλαριώτης (55′ Πολύμερος), Δάσσιος, Τσιρβούλης (78′ Τζεμολάρι).

Ελπίς Μεσοχωρίου (Θανάσης Γάτσιος): Λικάι, Χαράλαμπος (55′ Μαρκούγιας), Μουσιάρης, Καρατζιόλης (60′ Μούσιος), Λέτσιος, Φράτζας, Καλογιάννης (75′ Πατσιτός), Καρακώστας, Κουζιώνης (75′ Μυλωνάς), Τσιάρας, Καραμάνος.