«Καθάρισε» ο αρχηγός για τη Λάρισα 2012!

Χάρη σε δύο γκολ του Δημήτρη Κίτσιου (42′ και 52′), η Λάρισα 2012 πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα με σκορ 2 – 0 απέναντι στον Αμπελωνιακό στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’»!

Η ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου πανηγύρισε την εντός έδρας νίκη στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α’ DE-TOX ΕΠΣ Λάρισας κι έτσι έφθασε τους οκτώ βαθμούς και ανέβηκε στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, οι «πράσινοι» του Νίκου Κακανούλια παρά τη προσπάθεια για θετικό αποτέλεσμα έμειναν στους τέσσερις βαθμούς και τη προτελευταία θέση.

Το παιχνίδι ήταν κομβικής σημασίας και για τους δύο, όπου η νίκη αποτέλεσε μονόδρομος ενόψει και της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, η Λάρισα 2012 ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ με τον αρχηγό, Δημήτρη Κίτσιο με σουτ από θέση βολής μετά από αντεπίθεση και πάσα του Διονύση Ιορδανίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων αλλά και τα προσωπικά του γκολ στην αναμέτρηση με εντυπωσιακό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή!

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι προς το σκορ, με το 2 – 0 να είναι αυτό που έδωσε τη δεύτερη νίκη στο συγκρότημα του Δημήτρη Καπετανόπουλου.

Πάντως, οι δύο ομάδες είχαν χαμένες ευκαιρίες με τους Διονύση Ιορδανίδη και Δημήτρη Κίτσιο για τη Λάρισα 2012, ενώ από πλευράς Αμπελωνιακού οι Δημήτρης Αλεξανδρής και Στέλιος Αλεξόπουλος είχαν καλές στιγμές στον αγώνα…

Λάρισα 2012 (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Ιορδανίδης Ν., Φλώρος Αντ., Τσιτσόπουλος, Φλώρος Π., Κουτσαμπασούλης, Κίτσιος Π., Δόνος, Ελιζόπουλος, Κίτσιος Δ., Ιορδανίδης Δ., Κίτσας Αντ. (60′ Φλώρος Ν.).

Αμπελωνιακός (Νίκος Κακανούλιας): Βραζιτίκος, Γκιόνα, Πάνου, Αλεξόπουλος Αχ., Δαλακώνης, Βούκιας (32′ λ.τ. Κουδέρης), Γκαλμπογκίνης (46′ Κυρίτσης), Χατζούλης, Αλεξόπουλος Σ. (75′ Νταλακούρας), Αλεξανδρής, Κατσής.