«Καθάρισε» ο Καρβούνης!

Μεγάλη τόσο από βαθμολογικής άποψης όσο και από διάστασης του σκορ, νίκη πέτυχε ο Αετός Αμυγδαλέας κερδίζοντας τον ΠΟΕ στην Ελασσόνα με το εμφατικό 4 – 2! Χατ – τρικ ο Γιώργος Καρβούνης, με τον ΠΟΕ να παίζει με δέκα ποδοσφαιριστές από το 25ο μόλις λεπτό, λόγω αποβολής του Συνάπαλου με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη!

38 έκανε τους βαθμούς της ο Αετός Αμυγδαλέας που ανέβηκε στη 5η θέση, πάνω από τον ΠΟΕ, τον οποίο και άφησε στην 6η με 36 βαθμούς. Έτσι, η ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου βρίσκεται στο -3 από την 4η θέση και τη Δόξα Αργυροπουλίου, θέση που οδηγεί στα πλέι-οφ.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό ο προωθημένος Σωτήρης Περδίκης, που με γυριστό σουτ μέσα από την αντίπαλη περιοχή, κέρδισε τον Γούπο για το 0 – 1, εκμεταλλευόμενος με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την στημένη μπάλα που εκτέλεσε ο Κλούρας.

Στο 21′ ο ΠΟΕ έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει. Υπέροχη προσπάθεια του Παπαχρήστου που θα πασάρει στον Γελαλή, κοντινό σουτ του τελευταίου με τη μπάλα όμως να κοντράρει σε αμυντικό και να χάνετε μοναδική ευκαιρία για τον ΠΟΕ να ισοφαρίσει.

Ότι δεν κατάφεραν οι παίκτες του Γιώργου Καμάκα στο 21′ με τον Γελαλή, πέτυχε στο 33′ με τον Παπαχρήστο. Σέντρα του Μπούνα από αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Παπαχρήστο που με δυνατό διαγώνιο σουτ ισοφάρισε προσωρινά το παιχνίδι για τους γηπεδούχους.

Στο 38ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι το προβάδισμα στο σκορ με κοντινό σουτ του Καρβούνη, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση στο 44′ δίνοντας «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν και πάλι στο παιχνίδι με σουτ του Γελαλή με εξωτερικό φάλτσο με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κωνσταντίνου για το 2 – 3 με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση έως και το φινάλε αυτής.

Τελικά το ματς «κλείδωσε» στο «διπλό» στο 82′ χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιώργου Καρβούνη, πέναλτι που νωρίτερα κέρδισε ο ίδιος, πετυχαίνοντας χατ – τρικ στην αναμέτρηση.

Ο ΠΟΕ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς στο 25ο, μόλις, λεπτό αποβλήθηκε ο Συνάπαλος με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα από τον κ. Γκάγκα και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

ΠΟΕ (Γιώργος Καμάκας): Γούπος, Μπούσιας (86′ Μπαρλαγιάννης), Σιαφαρίκας (46’ Κυρίτσης Αθ.), Λαγός (46’ Κυρίτσης Ι.), Περτζιόνι, Συνάπαλος, Γελαλής, Παναγιώτου (86’ Ποτόσογλου), Παπαχρήστος, Ματούλας, Μπούνα.

Αετός Αμυγδαλέας (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Κωνσταντίνου, Ευαγγελούλης, Παραφέστας, Περδίκης, Αμπατζίδης, Ντιντής, Αντωνόπουλος, Κλούρας (85′ Σάρα), Τιούτιος, Κορλός (65′ λ.τ. Γαρυφαλλόπουλος (80′ λ.τ. Φούντας)), Καρβούνης.