ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 2015 - 2016 - ΠΑΝΓΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ - ΤΖΕΡΕΜΕΣ

«Καθάρισε» ο Κουκουτής!

Με το σκορ διαμορφωμένο από το πρώτο ημίχρονο, η Αναγέννηση Φαρσάλων επικράτησε εντός έδρας με 2 – 0 του Άρη Διλόφου.

Η νικήτρια της συγκεκριμένης αναμέτρησης, πρόσθεσε ακόμη τρεις βαθμούς στο ενεργητικό της, ανέβηκε στους 12 και βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας. Από την άλλη το Δίλοφο είναι στην προτελευταία θέση με δύο βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν με τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου στο ματς να «ανοίξουν» το σκορ. Σωκράτης Κουκούτης με μακρινό σουτ, αιφνιδίασε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με 1 – 0.

Μάλιστα η Αναγέννηση Φαρσάλων απέκτησε και… «μαξιλαράκι» ασφαλείας στο σκορ λίγο αργότερα. Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, ο ίδιος παίκτης που πέτυχε το πρώτο τέρμα, με σουτ από πλάγια θέση σκόραρε ξανά, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Νίκου Θεοχαρόπουλου, κράτησαν εύκολα το υπέρ τους προβάδισμα πανηγυρίζοντας τη νίκη στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Χαβίλας, Κλέιντι, Μπουλάρι, Ρούμπας, Τριανταφύλλου, Πατσιούρας, Ζαγγανάς, Κούμπρια, Γιαχνής (80′ Μουτκανάς), Κουκουτής (46′ Μανταλιάς), Αρβανιτοζήσης Ι. (85′ λ.τ. Αρβανιτοζήσης Δ.).