«Καθάρισε» ο Μανώλι για τον Πανιώνιο…

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες πανηγύρισε στο γήπεδο του Βιολογικού μετά την ήττα από τη Ραχούλα, ο Πανιώνιος κέρδισε με το φτωχό πλην τίμιο 1 – 0 της Λάρισας ’88 για την 12η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιάννη Κυρμιτζόγλου έφθασε τους είκοσι δύο βαθμούς και συνεχίζει στη τρίτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας, με την ομάδα της Λάρισας ’88 και το σύνολο του Νίκου Μαλλικόπουλου να μένει στη δέκατη θέση έχοντας οκτώ πόντους.

Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σημειώθηκε ένα λεπτό πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Λίγο πριν τελειώσει λοιπόν το πρώτο μέρος της αναμέτρησης, ο Χαν βρήκε με κάθετη πάσα το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Πανιωνίου, Βασίλη Μανώλι και ο 16χρονος με ωραίο πλασέ από πλάγια θέση, κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1 – 0.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού τίποτε δεν άλλαξε όσον αφορά τη διακύμανση του σκορ και το 1 – 0 έδωσε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στο συγκρότημα του Γιάννη Κυρμιτζόγλου.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Ιορδανίδης, Κανής, Βασιλείου Π., Ελιζόπουλος Κ., Σκέντζας Χρ. Π. (65′ Κίτσας Π.), Κίτσας Γερ., Χαν., Ελιζόπουλος Γ. (62′ Βασιλείου Π.), Σερέτης Π., Μανώλι, Σκέντζας Χρ.