«Καθάρισε» ο Παιδής για το Ελευθεραί!

Χάρη στο τέρμα του Θέμη Παιδή στο 54′, το Ελευθεραί πανηγύρισε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α’1 ΕΠΣΛ, καθώς κέρδισε στο γήπεδο του και το Μεσοχώρι!

Τα «λιοντάρια» του Άκη Ταυλαρίδη συνεχίζουν ακάθεκτα στο φετινό πρωτάθλημα και με τη σημερινή νίκη έφθασαν τους δέκα τρεις βαθμούς, με το Ελευθεραί να συνεχίζει στη πρώτη θέση.

Από την άλλη, το σύνολο των Ηλία Τσιγάρα – Σάκη Γάτσιου, προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα στο σημερινό ματς, όμως αυτό δεν ήρθε και η ομάδα συνεχίζει τη προσπάθεια της από τη προτελευταία θέση που έχει και έναν βαθμό.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάτι ιδιαίτερο στο παιχνίδι και στην επανάληψη και στο 54′ ο Θέμης Παιδής με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Χατζή έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ!

Στη συνέχεια του αγώνα και έπειτα από το 78ο λεπτό με την είσοδο του Βατμανίδη στο ματς, το Ελευθεραί έφθασε κοντά σε ακόμη δύο τέρματα, όμως το 1 – 0 ήταν το τελικό σκορ.

Πάντως, οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν την αναμέτρηση με παίκτη λιγότερο, αφού στο 82′ ο Μουσιός αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια.

Α.Ο. Ελευθερών (Άκης Ταυλαρίδης): Μόσιαλος, Ανυφαντής, Βασιλόπουλος, Βλησαρούλης, Κολοβός, Χατζής Κ. (90′ Βάνης), Χατζής Γ. (79′ Ζησόπουλος), Καραγκιόζης, Θεοδώρου (87′ Μάσρι), Μαυρουδής (79′ Βατμανίδης), Παιδής.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Ηλίας Τσιάρας – Σάκης Γάτσιος): Φράντζας Ζ., Χαράλαμπος Γ. (89′ Καραγιάννης), Καρακώστας, Μουσιός, Λέτσιος Γ., Μαρκούγιας, Κουζιώνης, Πετκολάι, Καραμάνος, Γκαραβέλης (78′ Παναγιώτου), Καλογιάννης.