«Καθάρισε» ο Παππάς για τον Ροδιακό!

Με δύο τέρματα του Χρήστου Παππά στο πρώτο και δεύτερο μέρος του αγώνα, ο Ροδιακός έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Μεσοχώρι, μιας και επικράτησε της τοπικής ομάδας για την 18η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Ο Χρήστος Παππάς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο σημερινό ματς, καθώς έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα του. Έτσι, ο Ροδιακός έφθασε στους είκοσι πέντε βαθμούς. Από την άλλη, η ομάδα του Χάρη Νούσια προσπάθησε με αξιώσεις στο σημερινό ματς να πάρει κάτι θετικό, όμως έμεινε στους είκοσι πέντε βαθμούς, έπειτα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ηλίας Τσιάρας μετά από σέντρα του Δαούλα πέτυχε το 1 – 0 για το Μεσοχώρι, όμως δέκα λεπτά μετά, ο Χρήστος Παππάς έφερε το ματς στα ίσια με δικό του τέρμα και σουτ από πλάγια θέση.

Στο δεύτερο μέρος τώρα του αγώνα και στο 57ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία για να μπουν και πάλι μπροστά στο σκορ. Ο Γκαραβέλης κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος, όμως ο Κούρτης δήλωσε παρών και μπλόκαρε τη μπάλα.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Ροδιακός πέτυχε την ολική ανατροπή του σκορ, με τον Χρήστο Παππά και με σουτ από θέση βολής.

Μάλιστα, οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς για το Μεσοχώρι αποβλήθηκε ο Μητούλας με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ για τον Ροδιακό αποβλήθηκε επίσης με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο σκόρερ, Χρήστος Παππάς.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Λικάι, Χαράλαμπος, Λέτσιος, Φράντζας, Μητούλας, Μαρκούγιας, Αλιπρασίτης (70′ Κουγιαγκάς), Κουζιώνης, Δαούλας, Γκαραβέλης (80′ Καραγιάννης), Τσιάρας.

Ροδιακός (Νίκος Αλεξούλης): Κούρτης, Βιντσάνι, Τσιρόπουλος, Σπάχος, Χαστάς, Μπαλκουράς, Φετάου, Πατρίκου (77′ Μπαρμπής), Παππάς, Τσιόγκας, Μανδραβέλης (52′ Τόρης).