«Καθάρισε» ο Τσουλάνι για την Ακαδημία

Έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Τσουλάνι που σημείωσε χατ – τρικ, η Ακαδημία Τυρνάβου επικράτησε εκτός έδρας του Μύτικα Καλυβίων με 4 – 0 για τη 16η «στροφή» του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά έφθασε τους είκοσι εννέα βαθμούς και ανέβηκε στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας με τη νίκη αυτή, ενώ από την άλλη, τα Καλύβια παρέμειναν στη τελευταία θέση της βαθμολογίας με τρεις βαθμούς.

Στο 19ο λεπτό ο Τσουλάνι με πλασέ «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση, ενώ στο 48ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο ίδιος παίκτης, διπλασίασε τα τέρματα για την Ακαδημία Τυρνάβου.

Στο 74ο λεπτό της συνάντησης ο Τσουλάνι με διαγώνιο σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μύτικα Καλυβίων, ενώ ο Παπαγεωργίου στο 81′ με γκολ αλά Ιμπραΐμοβιτς πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με ωραία «λόμπα» έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 3!

Έξι λεπτά μετά, ο Τσουλάνι διεύρυνε το σκορ σε 0 – 4 με πλασέ μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών της Ακαδημίας Τυρνάβου, όπου ήταν μάλιστα και το τελικό σκορ.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Σαμπανλάρι Γκρ. (75′ Καρκατσέλας), Τζουμέρκας, Μουκούλης, Καραγιάννης, Ντούρος, Τσένα (55′ Παπαγεωργίου), Τριανταφύλλου (73′ Πότσι Γ.), Παπαχατζής Β., Παπαδόπουλος Ηλ. (60′ Βίδρας), Τσουλάνι, Σαμπανλάρι Αλ.