«Καθάρισε» ο Τόλιος!

Ο Δημήτρης Τόλιος ήταν αυτός που πέτυχε το μοναδικό γκολ στην αναμέτρηση Βλαχογιάννι – Μακρυχώρι, δίνοντας τη νίκη με 1 – 0 στους γηπεδούχους.

Μετά και από αυτή τη νίκη το Βλαχογιάννι έφτασε στους 7 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με Τσαριτσάνη και Π.Ο.Ε. Από την άλλη ο Αετός Μακρυχωρίου παρέμεινε στον έναν βαθμό και είναι στη προτελευταία θέση.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης καμία ομάδα δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα «πλεκτό» και να απειλήσει σοβαρά την αντίπαλη εστία. Έτσι οι παίκτες των δύο ομάδων οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς σκορ.

Στην «επανάληψη» και ενώ οδεύαμε προς το τελευταίο μέρος του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν τη… «λύση». Στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης ο Δημήτρης Τόλιος με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή μετά από κεφαλιά – πάσα του Γιάννη Ιωαννίδη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Για τον Αετό Μακρυχωρίου υπήρχαν κάποιες ευκαιρίες με τους Παναγιώτη Πάσιο και Βασίλη Φούντα, χωρίς όμως να καταλήξουν σε γκολ, με το 1 – 0 να μένει μέχρι το τέλος.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Μπρέλλας, Γεωργατζιάς (60′ Αλεξίου), Βάλλας, Σουφχάρας, Ιωαννίδης, Αθανασούλης, Λιόλιος (70′ Θανασούλης), Κοντοθανάσης Βρ., Ζηρδέλης, Κοντοθανάσης Δ., Γκουρομπίνος (60′ Τόλιος).

Αετός Μακρυχωρίου (Γιάννης Μπουρνάκας): Μπαταβάνης, Γκαμπέτας, Χριστιανίδης, Μπουζώνας, Τίκος, Παυλόπουλος, Τέας, Γκαραλιάκος (55′ Τζίκα), Φούντας (80′ Αβέλλας), Πάσιος (63′ Σεβαστόπουλος), Κουσιάς.