«Καθάρισε» σε ένα τέταρτο!

Με δύο γκολ μέσα σε ένα τέταρτο στο δεύτερο ημίχρονο, η Νεάπολη επικράτησε εντός έδρας με 2 – 0 του Κιλελέρ για την 29η αγωνιστική της Α’1 ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά από αυτούς τους τρεις βαθμούς που πρόσθεσε στη συνολική της βαθμολογία η Νεάπολη, έφτασε αισίως τους 41 και κατέχει τη 10η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Από την άλλη το Κιλελέρ παρέμεινε στους 38 βαθμούς και την 12η θέση.

Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, δημιουργώντας τη πρώτη τους καλή στιγμή στο ματς στο 14′. Δυνατό σουτ του Νίκου Μανώλη έξω από τη περιοχή μπλόκαρε ο Καρακυρίτσης. Αυτή ήταν η μόνο καλή φάση του πρώτου μέρους με τον ρυθμό να έχει πέσει.

Στην «επανάληψη» τώρα και με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, η Νεάπολη πέτυχε το πολυπόθυτο γκολ. Ο Νίκος Μανώλης εκτέλεσε κόρνερ, ο Χρήστος Ζαφειράκης πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έκανε το 1 – 0 για την ομάδα του.

Μάλιστα στο 75′ οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα. Ο Αντώνης Κατσαμάκας βγήκε τετ – α – τετ και δεν αστόχησε διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Στη φάση αυτή οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για οφ σάιντ και αποτέλεσμα αυτού ήταν να αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Αντώνης Κοκότσικας.

Στη συνέχεια τίποτα δεν άλλαξε και η Νεάπολη πανηγύρισε τη νίκη με 2 – 0.

Νεάπολη (Γιάννης Μπαλοδήμος): Παναγιωτόπουλος, Μανδραβέλης, Ζάρρας, Κοσμάς, Καραθάνος, Μπουλαριώτης, Μπέης, Μανώλης (75′ Κόλα), Χαρούλης, Ζαφειράκης (65′ Συγκούνας), Κατσαμάκας.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Καρακυρίτσης (75′ λ.τ. Γκέμας), Γουρνάρης, Παλάσκας, Καραΐσκος, Κοκότσικας, Τζουρτζουκλής, Βράκας, Παπαδημητρίου, Ζιόμπουρας Απ., Φαρμάκας (58′ Γκέκας), Μίχος (58′ Χατζηλαδάς).