«Καθάρισε» στην επανάληψη ο Κουτσάκης για το Αβέρωφ

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης στη Ραχούλα, το Αβέρωφ κατάφερε να επιβληθεί της τοπικής Δόξας με το εντυπωσιακό 5 – 0, χάρη σε χατ – τρικ του Σωτήρη Κουτσάκη!

Έτσι, το συγκρότημα του Αβέρωφ πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη σήμερα το απόγευμα και έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς. Από την άλλη, η ομάδα της Ραχούλας που δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από το σημερινό ματς έμεινε στους τριάντα έξι πόντους ύστερα και από την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς κάτι ουσιαστικό στο ματς κι έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Σωτήρης Κουτσάκης έκανε το 0 – 1, ενώ αργότερα ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 0 – 2 για το Αβέρωφ με ιδανικό τελείωμα.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με σκόρερ αυτή τη φορά τον Βαγγέλη Δήμο, ενώ διαστάσεις θριάμβου έδωσε ο Σωτήρης Κουτσάκης σημειώνοντας πιο μετά το 4 – 0. Βέβαια, με αυτό το γκολ ο μεσοεπιθετικός του Αβέρωφ πέτυχε και χατ – τρικ!

Το τελικό 5 – 0 για τους φιλοξενούμενους διαμόρφωσε ο Βασίλης Γκουτσιούδης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μητσιού. Να σημειωθεί πως, στη διάρκεια του αγώνα κι ενώ το σκορ ήταν 0 – 1 για το Αβέρωφ, ο Κώστας Σκάκος έχασε μοναδική ευκαιρία για να ισοφαρίσει για τη Ραχούλα, καθώς είδε τη προσπάθεια του να σταματά στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Αντώνη Λεμονή.

Δόξα Ραχούλας: Αλεξούδης, Θεοχαρούλης, Τζανακούλης, Σκάκος Β., Βλησαρούλης (80′ Νορελντίν), Αθανασούλης, Γκόγκουρας (70′ Μηταλούλης), Καζάνι (60′ Μηταλούλης), Αργυρακούλης, Σκάκος Κ., Κόλλιας.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ: Λεμονής Αντ., Δεμέστιχας, Γκουτσιούδης, Πατρίκης (70′ Κολώνας), Πουρνάρας (60′ Λεμονής Αντ.), Κοτρώτσιος Χρ. (70′ Γραμμένος), Παρλάντζας, Κοτρώτσιος Αθ., Μητσιός, Κουτσάκης, Δήμου.