«Καθάρισε» στο δεύτερο η Υπέρεια

Η Δόξα Υπέρειας με ένα γκολ στο πρώτο και άλλα τρία στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε εντός έδρας της Χαραυγής με 4 – 0.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο ματς με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου. Ο Τσακουρίδης εκτέλεσε κόρνερ, ο Παπαδόπουλος νίκησε τους πάντες στον αέρα και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Κώστα Τσιτσιουμή ήταν ακόμη πιο αποτελεσματικοί και «σφράγισαν» την υπόθεση νίκη. Μόλις στο 3ο λεπτό της «επανάληψης», ο Κερμελίδης με σουτ έξω από τη περιοχή διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Ενώ στο 55ο λεπτό, ο Τσακουρίδης από οργανωτής στο πρώτο τέρμα, έγινε εκτελεστής, και με σουτ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ ανεβάζοντας το σκορ στο 3 – 0. Για να έρθει στο 77΄ο Γκατζόγιας με σουτ να διαμορφώσει το τελικό 4 – 0 για τη Δόξα Υπέρειας.

Δόξα Υπέρειας (Κώστας Τσιτσιούμης): Σκαντζούρης, Ποτόσογλου, Τραμπάκουλας, Παπαδόπουλος, Ευθυμιάδης Β., Τσακαβίτης (66′ Γούναρης), Κερμελίδης (60′ Καλφόγλου Χρ.), Τσακουρίδης, Συκαλιάς (80′ Σούνι), Γκατζόγιας, Μαργαριτόπουλος.