«Καθάρισε» στο δεύτερο ο Ζιόμπουρας!

Ο Αποστόλης Ζιόμπουρας ήταν «βαρόμετρο» στη νίκη του Κιλελέρ με 2 – 0 επί της Δόξας Ραχούλας, έχοντας ένα γκολ και μία ασίστ.

Το Κιλελέρ έχει πάρει τα… πάνω του για τα καλά, συνεχίζοντας με νίκη στην 21η αγωνιστική της Α’1 ΕΠΣ Λάρισας. Φτάνοντας μάλιστα στους 30 βαθμούς, «σκαρφαλώνοντας» στην 11η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Ενώ η Ραχούλα παρέμεινε στην 13η θέση με 25 βαθμούς.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης, στην αντεπίθεση το Κιλελέρ έκανε το 1 – 0 όταν με πάσα του Αποστόλη Ζιόμπουρα στην πλάτη της άμυνας, ο Κώστας Κουσιώρας που κοντροόλαρε καταπληκτικά, βγήκε τετ – α – τετ και δεν αστόχησε για το 1 – 0.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί. Στο 76ο λεπτό, μετά από λάθος της αντίπαλης άμυνας, ο Αποστόλης Ζιόμπουρας από δημιουργός, έγινε… εκτελεστής, πετάχτηκε και πλάσαρε σωστά τον Αλεξούδη ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2 – 0, το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Καρακυρίτσης, Γουρνάρης, Κοκότσικας, Παλάσκας, Ζιόμπουρας Αθ., Γκέκας, Βράκας (79′ Χατζής), Φαρμάκας (76′ Μίχος), Παπαδημητρίου, Ζιόμπουρας Απ. (86′ Τζουρτζουκλής), Κουσιώρας.

Δόξα Ραχούλας (Μάκης Αλεξούδης): Αλεξούδης, Τζανακούλης, Θεοχαρούλης, Σκάκος, Τσέλιγκας, Βλησαρούλης, Κόλλιας (60′ Καζάνι Κ.), Γκόγκουρας, Αργυρακούλης, Ευαγγέλου (72′ Μηταλούλης), Αθανασούλης.