ΣΥΚΟΥΡΙΟ 2015 - 2016 - ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ - ΠΙΚΟΥΛΗΣ - ΚΟΥΚΟΥΤΣΕΛΟΣ

«Καθάρισε» στο τέλος το Συκούριο!

Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε με τον ιδανικότερο τρόπο τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, επικρατώντας με 3 – 0 της Ραχούλας, πετυχαίνοντας τρία γκολ στο τελευταίο ημίωρο!

Με ένταση άρχισε ο αγώνας, καθώς πριν καν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα, είχαμε δύο αποβολές! Στο 8΄οι Αντώνης Μηταλούλης για τη Ραχούλα και Δημήτρης Αγγέλης του Συκουρίου αντίκρισαν τη κόκκινη κάρτα για διαπληκτισμό.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν σημειώθηκε η κλασσική ευκαιρία. Όμως η εικόνα άλλαξε άρδην στο δεύτερο μέρος. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν τη πρώτη καλή στιγμή στο 50΄όταν ο Αποστόλης Νάστας βγήκε τετ – α – τετ, αλλά αστόχησε.

Στο 62΄οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποτελεσματικοί. Ο Ηλίας Μαυρομάτης έγινε κάτοχος της μπάλας στην αντίπαλη περιοχή και με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0. Μάλιστα στο 75΄ο Δημήτρης Κουκουτσέλος με εξαιρετικό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Για να έρθει στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Εμίλιο Σενκάι με σουτ μετά από όμορφη ατομική ενέργεια, να κάνει το 3 – 0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Κίσσαβος Συκουρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γκικούδης, Σάλα, Κάτσας, Αγγέλης, Αλμυρούλης, Σενκάι (86′ Σενκάι), Καλούσης, Μαυρομάτης, Καπετάνι, Πλιάγκας (70′ Σελήνης), Κώτσιας (55′ Κουκουτσέλος).

Δόξα Ραχούλας (Χρήστος Γραβάνης): Παζιάνας, Τζιανακούλης, Θεοχαρούλης, Σκάκος Β., Τέγος, Τσέλιγκας, Καραγκιόζης (65′ Τζήμουλας), Αργυρακούλης, Γκόγκουρας (83′ Τασιούλης), Μηταλούλης.