Και με ανατροπή η Ανάβρα

Ακόμη μία νίκη πέτυχε στο φετινό πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας η Ανάβρα, καθώς επικράτησε της Μαρμαρίνης με 2 – 1 για τη 12η στροφή του πρωταθλήματος. Με ανατροπή το τρίποντο στους «βυσσινί».

Το σύνολο του Γιώργου Λυκοκώστα ξεπέρασε το εμπόδιο του Χείμαρρου Μαρμαρίνης με ανατροπή του σκορ. Έτσι, με τη σημερινή νίκη έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς και συνεχίζει στη πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας. Αντίθετα, η Μαρμαρίνη έμεινε στην έβδομη θέση έχοντας δέκα επτά βαθμούς μετά και το σημερινό αποτέλεσμα.

Μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης η Μαρμαρίνη πέτυχε τέρμα και μπήκε σε θέση οδηγού στο σκορ, όμως η Ανάβρα είχε την απάντηση στο 35ο λεπτό του αγώνα.

Ο Άγγελος Κορδαλής σούταρε από πλεονεκτική θέση και ο πορτιέρο της Μαρμαρίνης αντέδρασε αρχικώς, όμως ο Βαγγέλης Αποστόλου μπήκε στη φάση και με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων, με το 1 – 1 να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα τώρα, η Προοδευτική γύρισε «τούμπα» το ματς και με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άγγελου Κορδαλή, πέτυχε το 2 – 1 και το κράτησε μέχρι το τέλος.

Μάλιστα, η Ανάβρα είχε και δύο δοκάρια στη συνέχεια του αγώνα για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ, με τους Γιώργο Καραντώνη στο 70′ και τον Αντώνη Γκαραλιάκο στο 82′.

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Ξύτσας, Τζιάφος (75′ Μαρκολέφας), Μπούρας, Χονδροδήμος, Ντόντος, Σχοινάς, Καραντώνης, Γιαννουλέας, Κορδαλής, Γκαραλιάκος, Αποστόλου (60′ Ντελής).