Και πάλι έδωσε τη λύση ο Νίκος Κορδέλας!

Την εντός έδρας νίκη με ανατροπή του σκορ πανηγύρισε ο Κίσσαβος Συκουρίου, όπου κέρδισε τη Πελασγιώτιδα με σκορ 2 – 1 στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της ΕΠΣΝ Λάρισας!

Οι «κιτρινόμαυροι» του Γιάννη Μιχαλέ σημείωσαν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη και μάλιστα με ανατροπή του σκορ. Έτσι, ο Κίσσαβος Συκουρίου έφθασε τους δέκα τέσσερις βαθμούς και την όγδοη θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, η ομάδα του Κώστα Μπακατσή αν και προηγήθηκε στο σκορ δεν κατάφερε να φύγει από το Πουρνάρι που διεξήχθη το ματς με το θετικό αποτέλεσμα κι έμεινε στους δέκα επτά βαθμούς και τη πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Στο 11ο λεπτό ο Γελαλής κέρδισε πέναλτι και ο Παναγιώτης Τσιαντούλης ήταν εύστοχος από τα έντεκα βήματα για το 0 – 1.

Στην επανάληψη του αγώνα και στο 58ο λεπτό, ο Νίκος Κορδέλας αρχικά έφερε το ματς στα ίσια με σουτ από θέση βολής, ενώ ο ίδιος πέτυχε το 2 – 1 στο 82′ και ολοκλήρωσε την ανατροπή και διαμόρφωσε μάλιστα το τελικό σκορ!

Κίσσαβος Συκουρίου (Γιάννης Μιχαλές): Πατούνας, Βαρσάμης, Ζαϊρές, Γκρέτσης, Γκανάτσιος, Μακρής (65′ Τόπης), Ριζούλης (88′ Ράπτης), Κορδέλας, Βελλής (80′ Πότσης), Κάτσας, Ζιώγας.

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Μαστοροδήμος, Νυχτερίδας, Μαριγκούδης, Γελαλής, Νεστορίδης, Κουτσικούλης (68′ Ντογκάνι), Λαζαρίδης (85′ Γκόγκος Π.), Χατζής, Ιορδανίδης (57′ Τσιγγάνης), Τσιαντούλης, Ζυγογιάννης.