Και πάλι δεύτερη η Ελπίς Μεσοχωρίου

Στη δεύτερη θέση, «αγκαλίτσα» με τον Λαρισαϊκό βρέθηκε η Ελπίς Μεσοχωρίου μετά και τη νίκη της με 2 – 1 κόντρα στον Ηρακλή Πλατανουλίων. Αλιπρασίτης και Τσιάρας τα γκολ των γηπεδούχων που μπήκαν και πάλι δυνατά στη μάχη της δεύτερης θέσης και την είσοδό τους στα μπαράζ ανόδου στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Πέντε αγωνιστικές απομένουν για το φινάλε του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και τα «στραβοπατήματα» πότε του Λαρισαϊκού και πότε της Ελπίς Μεσοχωρίου, έχουν φέρει τις δύο ομάδες ισόβαθμες στην δεύτερη θέση με 45 βαθμούς και σοτ -7 πλέον από τη κορυφή και το Αβέρωφ που μοιάζει απίθανο να χάσει τον τίτλο και την απευθείας… επάνοδό του στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι του Κώστα Καζάκη πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 10ο μόλις λεπτό με σουτ του Μάρκου Αλιπρασίτη, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα με βολ πλανέ του Τσιάρα, η Ελπίς πήρε «αέρα» δύο τερμάτων στην αναμέτρηση.

Στην επανάληψη και στο 72′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα, ο Μουσιός των γηπεδούχων για σκληρό μαρκάρισμα, με τους παίκτες του Ηρακλή να μειώνουν το σκορ τρία λεπτά (75′) αργότερα με τον Ρόνι Κερίμι με πλασέ μετά από πάσα του Γιώργου Λάζου.

Οι γηπεδούχοι στο 82′ είχαν οριζόντιο δοκάρι σε σουτ του Γιώργου Λέτσιου για να τελειώσουν οκτώ λεπτά νωρίτερα την αναμέτρηση.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Κώστας Καζάκης): Φράντζας Ζ., Λέτσιος Γ., Μουσιός, Φράντζας, Ρ., Δαούλας (68′ Αλιπρασίτης (87′ Καλογιάννης)), Μήσιος, Κουζιώνης, Μαρκούγιας, Καραμάνος, Τσιάρας.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Πασάλογλου, Λάζος Γ., Λάζος Αν., Ζαμπόγιας, Χίντα, Τσάτσος, Καραφύλλης, Τσοπάνογλου (70′ Ματράκης), Σακογιάννης (80′ Βίδρας), Κερίμι Ρ., Κερίμι Γ. (55′ Κέβιν).