Και πάλι νίκη για τη Ραχούλα που την έφερε στη πρώτη θέση!

Νέα νίκη σημείωσε η Δόξα Ραχούλας στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας αυτή τη φορά απέναντι στον Προμηθέα με σκορ 4 – 0 κι έτσι ανέβηκε στη πρώτη θέση!

Εκεί, η ομάδα του Αποστόλη Τσιανάκα «μοιράζεται» τη πρώτη θέση με το Ελευθεραί, όπου οι δύο σύλλογοι έχουν από δέκα επτά βαθμούς μετά και το πέρας της 8ης «στροφής» του πρωταθλήματος.

Στον αντίποδα, το νεανικό συγκρότημα του Βαγγέλη Στεφανή δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το εν λόγω παιχνίδι και παρέμεινε στους τρεις βαθμούς και τη τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Η αρχή των γκολ έγινε στο 6ο μόλις λεπτό με το σουτ του Βαγγέλη Τσαγγαλά, ενώ δύο λεπτά ο Λευτέρης Τιούτιος διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Στο 11ο κιόλας λεπτό η Δόξα Ραχούλας ανέβασε τον δείκτη του σκορ με το τέρμα του Γιώργου Καραντώνη και το 3 – 0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 65ο λεπτό, ο Βαγγέλης Τσαγγαλάς βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα και έγινε το 4 – 0 όπου ήταν το τελικό αποτέλεσμα, καθώς δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Μπράμη.

Δόξα Ραχούλας (Αποστόλης Τσιανάκας): Αθανασόπουλος, Καραπετσάνης, Τζάνακας, Βλησαρούλης, Σκάκος, Καραγκιόζης (52′ Σταμπολάκης), Τιούτιος (46′ Καραντάνος), Αργυρακούλης, Καραντώνης, Τσαγγαλάς (66′ Θεοδώρου), Χασιώτης (70′ Μηταλούλης).