Κακαβίτσης… ανατροπής!

Χάρη σε δύο τέρματα του Γιώργου Κακαβίτση (27′) και (71′), ο Σμόλικας Φαλάνης έφυγε από το Αργυροπούλι με τους τρεις βαθμούς της νίκης, καθώς κέρδισε τη Δόξα με 2 – 1 και μάλιστα με ανατροπή του σκορ.

Συνέχεια στις επιτυχίες για το συγκρότημα του Βασίλη Μπακογιάννη που μετά τη νίκη τη περασμένη αγωνιστική απέναντι στον Τύρναβο επικράτησε και της Δόξας στο γήπεδο του Αργυροπουλίου με δύο τέρματα του έμπειρου επιθετικού και δύο ασίστ του Κωνσταντίνου Μακρή.

Έτσι, ο Σμόλικας συνεχίζει σταθερά στις υψηλές θέσεις και συγκεκριμένα στη τρίτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας με είκοσι τέσσερις βαθμούς, ενώ το σύνολο του Βασίλη Νάρη έμεινε στη δέκατη θέση έχοντας δώδεκα πόντους.

Η αρχή ήταν ιδανική για το Αργυροπούλι καθώς στο 6ο λεπτό ο Τάσος Χατζηγρηγορίου με δικό του τέρμα με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έβαλε μπροστά τη Δόξα στο σκορ, όμως ο Γιώργος Κακαβίτσης είχε την απάντηση στο 27′ με πλασέ από σέντρα του Κωνσταντίνου Μακρή, καθώς βρήκε δίχτυα και έφερε το ματς στα ίσια με το 1 – 1 να αποτελεί και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος της συνάντησης στο γήπεδο του Αργυροπουλίου και στο 71′, ο έμπειρος επιθετικός με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και όγδοο συνολικά στο πρωτάθλημα ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ με ωραίο πλασέ από πλεονεκτική θέση για γκολ και έδωσε στον Σμόλικα ακόμη τρεις βαθμούς, κατακτώντας τη νίκη με 1 – 2!

Μάλιστα, τέσσερα λεπτά μετά ο Τάσος Χατζηγρηγορίου απείλησε για τους γηπεδούχους με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, όμως ο Γιάννης Γραβάνης αντέδρασε σωστά και εξουδετέρωσε την ευκαιρία με το σκορ να μένει ως έχει μέχρι το φινάλε.

Δόξα Αργυροπουλίου (Βασίλης Νάρης): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Κακαζούκης, Κουρμπάτι, Χατζής, Φουρτούνας, Δίχρης, Τσιάγκος, Βογιατζής (30′ λ.τ. Γκαραγκούνης), Ραμάι, Χατζηγρηγορίου.

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Τσιρογιάννης, Μανακούσιος Θ., Σκούπρας, Καρέντζος, Λάλλος (60′ Μάτος), Μπέτσης, Μακρής (75′ λ.τ. Μολάς), Σπανός (85′ Γκατζούρας), Μανακούσιος Δ., Κακαβίτσης.