Καλφούντζος – Γαλήνη 3 – 0

Χάρις σε χατ – τρικ του Ηλία Καλφούντζου, ο Α.Ο. Ελευθερών έκανε το 2/2 και έφτασε τους 11 βαθμούς, απέχοντας πλέον μία νίκη από τη κορυφή του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Καλφούντζος άνοιξε τον προσωπικό του λογαριασμό με τα αντίπαλα δίχτυα στο παιχνίδι στο 43ο λεπτό της συνάντησης, όταν και κέρδισε με σουτ μέσα από τη περιοχή τον Σβάρνα για το 1 – 0, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέρασε όποιον βρέθηκε μπροστά του ως εμπόδιο και με ένα δυνατό σουτ στη κίνηση από τα όρια της μεγάλης περιοχής έδωσε «άερα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Ελευθεραί.

Το χατ – τρικ του ολοκλήρωσε στο 85ο λεπτό ο Ηλίας Καλφούντζος, διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό 3 – 0 για την ομάδα του Άκη Ταυλαρίδη.

Α.Ο. Ελευθερών (Άκης Ταυλαρίδης): Φιλοκώστας, Κόλα (82′ Γιωτόπουλος), Ανυφαντής, Ζησόπουλος, Στεργίου, Τσεκούρας, Καλφούντζος, Ζιάρρας (73′ Μασρί), Μπλάντας, Δημητρέλης (65′ Βατμανίδης), Παπαδόπουλος (75′ Γουσόπουλος).

Απόλλων Γαλήνης (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Σβάρνας, Ζυγογιώργος, Μούσιος (Γκρίτζιας), Τζήκας, Καψαλός, Βασιλειάδης, Κυριακόπουλος (46′ Γκαραβέλης), Γκουτσιούδης, Πατρίκου (46′ Κιούσης), Ντούλια (Παπαϊωάννου), Παιδής.