«Καρέ» ο Ατρόμητος Βαμβακούς!

Σε έναν ευχάριστο περίπατο μετέτρεψε ο Ατρόμητος Βαμβακούς την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Μυραϊκό, τον οποίο και νίκησε με 0 – 4.

IMG_4345 αντίγραφο IMG_4346 αντίγραφο

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από νωρίς σχετικά τις διαθέσεις τους στη συγκεκριμένη αναμέτρηση. Καθώς με τη συμπλήρωση δεκαπέντε λεπτών αγώνα, ο Τασιόπουλος ανατράπηκε κερδίζοντας πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παπαδόπουλος και δεν αστόχησε για το 0 – 1.

IMG_4347 αντίγραφο IMG_4348 αντίγραφο

Στο 37ο λεπτό του παιχνιδιού η Βαμβακού «χτύπησε» ξανά. Ο Μορφογιάννης έβγαλε τη σέντρα και ο Τασιόπουλος με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Με το 0 – 2 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

IMG_4352 αντίγραφο IMG_4354 αντίγραφο

Στην επανάληψη τώρα ο Ατρόμητος δεν έριξε τον ρυθμό του και κατάφερε να «σφραγίσει» τη νίκη και τους τρεις βαθμούς με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Μετά από ωραία ατομική ενέργεια και πάσα του Αζά σε κενή εστία, ο Παπαδόπουλος με πλασέ έκανε το 0 – 3.

IMG_4356 αντίγραφο

Πέντε λεπτά αργότερα, με αριστουργηματική απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Παπαδόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 0 – 4. Ο Μυραϊκός θα μπορούσε να είχε πετύχει το γκολ της τιμής, όμως ο Νέστορας σε δύο περιπτώσεις δεν κατάφερε να σκοράρει.