“Καρέ” τερμάτων ο Γκρέτσης!

Επιστροφή στις νίκες για τον Βουκεφάλα που μετά το πολύ καλό παιχνίδι τους και την ισοπαλία μέσα στους Αγίους Ανάργυρους, φόρτωσαν με έξι τέρματα τη Νίκη Νίκης με το πίνακα του σκορ στη λήξη της αναμέτρησης να δείχνει το τελικό αποτέλεσμα το 3 – 6. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Γκρέτσης με τα τέσσερα τέρματα που πέτυχε. Παράλληλα η ομάδα του Σπύρου Μούτσιου δείχνει ότι βρίσκει ρυθμό για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Από την άλλη η Νίκη Νίκης θα κυνηγήσει τη νίκη την επόμενη αγωνιστική, που αγνοεί εδώ και δύο αγωνιστικές.

Το σκορ άνοιξε μετά το πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου ο Χαρούλης με κεφαλιά στο 32′ για το 0 – 1. Ενώ ο Γκρέτσης άνοιξε λογαριασμό μερικά λεπτά μετά, στο 38′ όταν κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιο για το 0 – 2.

Με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια, σίγουρα χωρίς να φαντάζονται ότι θα μπουν άλλα εφτά τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Σχεδόν με την έναρξη ο Γεωργαντζιάς στο 49′ με σουτ ανέβασε και άλλο το δείκτη του σκορ σε 0 – 3. Με τον σκόρερ του τρίτου τέρματος να γίνεται δημιουργός στο 55′ και τον Γκρέτση με κεφαλιά να κάνει το 0 – 4.

Παρά το 0 – 4 ο Μάρκος Βιλανάκης μπήκε στην περιοχή και με προσωπική ενέργεια στο 60′ μπήκε μέσα στην περιοχή και με σωστό πλασέ μείωσε σε 1 – 4.

Στο 71′ ο Γκρέτσης, ολοκλήρωσε το χατ – τρικ του πάλι από τα έντεκα βήματα για το 1 – 5, αυτή τη φορά όμως το πέναλτι το είχε κερδίσει ο Νεράτζης. Ενώ το “σόου” του ολοκλήρωσε ο Γκρέτσης στο 74′ με κεφαλιά για το 1 – 6.

Τα γκολ της τιμής πέτυχαν οι γηπεδούχοι, στο 79′ με τον Δημητρίου να μπαίνει μέσα στην περιοχή και να στέλνει στη μπάλα στα δίχτυα για το 2 – 6. Ενώ ο Μάρκος Βιλανάκης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 83′ με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, για το τελικό 3 – 6.

Νίκη Νίκης (Κώστας Παπαρίζος): Δεσλής, Μοράβας, Πετρίκης, Πάνος, Αρβανίτης, Δημητρίου, Χίος, Σφέτσος, Κουτσιαρής, Βιλανάκης Γ. (70′ Λυκορδάνος), Βιλανάκης Μ.

Βουκεφάλας Λάρισας (Σπύρος Μούτσιος): Παπαζήσης, Γεωργαντζιάς (65′ Τζιάρτζιος), Νεράτζης Κ., Σιάρκος, Παλάσκας, Ευσταθιάδης, Ακριβόπουλος, Τσιακάρας, Νάτσης (75′ Καραπέτσας), Χαρούλης (46′ Νεράτζης Γ.), Γκρέτσης.