Καραμάνος & Αγγελακόπουλος γύρισαν το ματς!

Ζωντανός στο κυνήγι της ανόδου παρέμεινε ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, κερδίζοντας τη Γλαύκη την ομώνυμη Δάφνη με ανατροπή του σκορ (1 – 2) στο φινάλε της αναμέτρησης.

Για να έρθει αυτήν η ανατροπή του σκορ, συνεργάστηκαν δύο φορές άψογα οι Καραμάνος και Αγγελακόπουλος. Στη πρώτη σκόραρε ο Καραμάνος από ασσίστ του Αγγελακόπουλο, ενώ στο νικητήριο τέρμα οι ρόλοι αντιστράφηκαν.

Το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη έφτασε τους 34 βαθμούς και βρίσκεται πλέον στην 6η θέση του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας. Στον αντίποδα, η Δάφνη Γλαύκης έμεινε στους 12 πόντους και την προτελευταία θέση του Ομίλου.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, ο Πικούλης ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τις απαντήσεις που έψαχναν στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Αρχικά στο 83′ ο Σδράλης εκτέλεσε φάουλ, βρίσκοντας τον Αγγελακόπουλο στο πρώτο δοκάρι που με κεφαλιά γύρισε τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Καραμάνος προ κενής εστίας έκανε το 1 – 1.

Οι ρόλοι στο 89′ αντιστράφηκαν και ο Καραμάνος τροφοδότησε με σέντρα τον Αγγελακόπουλο που με κεφαλιά στο «παραθυράκι» της εστίας της Δάφνης, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Μάκη Αλεξούδη!

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης, Γουργιώτης, Αβδουλάς, Αγγελακόπουλος, Σουλιώτης (60′ Κολοβός), Χαρούλης, Λιάγκας, Γκουντάρας (60′ Δανιλούλης), Καραμάνος, Ζαρκαδής (65′ Νινόπουλος).

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Κυριακούλης): Αραμπατζής, Σπανούλης, Μακρυγιάννης, Μπλέτσας, Τσιώλης Ευάγγ., Πικούλης (65′ λ.τ. Παπανικολάου), Στεργίου, Χαλδούπης, Τζιότζιος Κ., Τζιότζιος Β., Τσιώλης Ν.