Καταιγιστική η Ριέκα πριν την ΑΕΚ! (vids)

Η Ριέκα διέλυσε με 7-0 την Τσιμπάλια, μείωσε τη διαφορά από την κορυφή κι έδειξε πανέτοιμη για την αναμέτρηση της Πέμπτης με την ΑΕΚ. Πρεμιέρα για Μαυρία.

Η Ριέκα ξεπέρασε τον εφιάλτη των δυο σερί ηττών, βρήκε το δρόμο για την επιτυχία και με τρεις διαδοχικές νίκες πλησίασε την κορυφή. Η αντίπαλος της ΑΕΚ διέλυσε 7-0 την Τσιμπάλια εντός έδρας στην καλύτερη φετινή της εμφάνιση. Οι γηπεδούχοι έκαναν πρόβα για το ματς της Πέμπτης κι έδειξαν πως βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση. Ο Γκαβράνοβιτς όχι μόνο δεν πήρε μεταγραφή για τη Ντιναμό, αλλά έμεινε κι απέδειξε στον Κεκ πως μπορεί να κρατήσει τη φανέλα βασικού. Ο κόσμος τον αποδοκίμασε πριν τη σέντρα, αλλά ο Ελβετός τους… ανάγκασε να τον χειροκροτήσουν στο 2ο λεπτό όταν και άνοιξε το σκορ. Στο 4′ η Ριέκα πέτυχε το 2-0 με τον Κβρζιτς, ενώ στο 42′ ο Βόσνιος πέτυχε το 3-0. Ο Εμπερ στο 50′ σημείωσε το 4-0, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Μπράνταριτς πέτυχε το 5-0. Ο Μίσιτς στο 68′ έκανε το 60′ και στις καθυστερήσεις ο Γκόργκον – είχε τρεις ασίστ- σφράγισε το 7-0. Εξαιρετικό το ντεμπούτο του Μαυρία που αγωνίστηκε ως δεξί μπακ. Η Ριέκα παρουσιάστηκε με το κλασικό 4-2-3-1, τον Πρσκάλο στο τέρμα, τον Μαυρία δεξιά, τον Ζούτα αριστερά. Τα δυο στόπερ ήταν οι Πούντσετς, Ζούπαριτς. Μίσιτς και Μπράνταριτς ήταν τα δυο αμυντικά χαφ, με τον Γκόργκον αριστερά, τον Κβρζιτς δεξιά και τον Εμπερ πίσω από τον Γκαβράνοβιτς.

Mario Gavranović Goal HD – Rijeka 1-0 Cibalia… από meteoalex1

Rijeka 2-0 Cibalia 09.09.2017 από Football–Live

Rijeka 3-0 Cibalia 09.09.2017 από FootballLive365

4-0 Héber Goal Croatia 1. HNL – 09.09… από milena-georgieva1

5-0 Filip Bradarić Goal Croatia 1. HNL – 09… από sportvideostv2

7-0 Alexander Gorgon Goal Croatia 1. HNL – 09… από footballtvvideos

Πηγή: gazzeta.gr