Κερίμι & Άλμπαν έδωσαν τη νίκη στα Πλατανούλια!

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες σημείωσε σήμερα το απόγευμα ο Ηρακλής Πλατανουλίων, όπου κέρδισε στο γήπεδο του τον Ροδιακό με 3 – 1 για τη 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Οι «πράσινοι» προέρχονται από δύο συνεχόμενες ήττες και σήμερα ξεπέρασαν το εμπόδιο του συνόλου του Γιώργου Φτεργιώτη και μάλιστα με ανατροπή του σκορ! Έτσι, τα Πλατανούλια έφθασαν τους έξι βαθμούς και έφθασαν παράλληλα και τον Ροδιακό στο βαθμολογικό πίνακα που έχει τους ίδιους βαθμούς.

Στο 10ο λεπτό ο Τόρης εκτέλεσε φάουλ για τον Ροδιακό, ο Ζήσης Τσιρόπουλος πήρε τη πρώτη κεφαλιά και ο Χαστάς με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων για το 0 – 1.

Πέντε λεπτά μετά, ο Ρόνι Κερίμι με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια έφερε το ματς στα ίσια, καθώς σημείωσε το 1 – 1. Μάλιστα, στο 35ο λεπτό ο Τόρης άγγιξε το 1 – 2 για τον Ροδιακό, όμως είδε τη μπάλα από την απευθείας εκτέλεση φάουλ να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πασάλογλου.

Στην επανάληψη τώρα και στο 50ο λεπτό, ο Ηρακλής Πλατανουλίων ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Άλμπαν, πέτυχε το 2 – 1! Στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ροδιακός είχε δεύτερο δοκάρι, καθώς η μπάλα από το σουτ του Σπάχου σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Και αφού δεν μπόρεσαν οι φιλοξενούμενοι να πετύχουν την ισοφάριση του σκορ, «κλείδωσαν» τους τρεις βαθμούς τα Πλατανούλια στο 85ο λεπτό με το γκολ του Ρόνι Κερίμι με ιδανικό τελείωμα ύστερα από τη κάθετη πάσα του Άλμπαν.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Πασάλογλου, Παπαλέξης, Λάζος Γ., Λάζος Αντ., Ζαμπόγιας, Κωστίμπας, Λάζος Β. (80′ Αλβανός), Χίντα, Καραφύλλης, Τσοπάνογλου (47′ Άλμπαν), Κερίμι Ρ.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Ματούλας, Βόγγολης, Χαστάς (55′ Κουσιάνας), Φούντας, Καλέσης (75′ Μπιζιώτας), Σπάχος, Τόρης, Γκαμπέτας, Πέρπερας, Μάρκου (65′ Γωγάκος), Τσιρόπουλος.