Κερδίζει και με δέκα το Συκούριο!

Μία σπουδαία νίκη πανηγύρισε σήμερα το μεσημέρι ο Κίσσαβος Συκουρίου, καθώς επικράτησε στο ντέρμπι της αγωνιστικής του Φιλοκτήτη Μελιβοίας με σκορ 2 – 1 κι έτσι έμεινε ψηλά στη βαθμολογία.

Με αυτό το αποτέλεσμα, οι «κιτρινόμαυροι» έφθασαν τους είκοσι οκτώ βαθμούς, ενώ το συγκρότημα του Νίκου Ανδρέου έμεινε στους είκοσι τέσσερις πόντους.

Στο 16ο λεπτό του αγώνα, το Συκούριο έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Δημήτρης Αγγέλης δέχθηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Τζήλο και οδηγήθηκε από πολύ νωρίς στα αποδυτήρια.

Στο 34ο λεπτό τώρα, οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ, με σκόρερ τον Δημήτρη Κουκουτσέλο, που με όμορφο διαγώνιο σουτ κέρδισε τον Άρη Φιλοκώστα και πέτυχε το 1 – 0.

Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό, η ομάδα του Δημήτρη Τσέτσιλα έκανε δύο τα τέρματα της, με σκόρερ αυτή την φορά τον Ηλία Μαυρομάτη με ιδανικό τελείωμα, ύστερα από κάθετη πάσα του Δημήτρη Πλιάγκα.

Το μόνο που κατάφερε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας ήταν να μειώσει σε 2 – 1, όπου ήταν και το τελικό σκορ, με τον Παναγιώτη Πασιά με εξαιρετικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή στο 83ο λεπτό της συνάντησης.

Κίσσαβος Συκουρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γκικούδης, Σάλα, Αγγέλης, Αλμυρούλης, Κάτσας, Μαυρομάτης, Καλούσης, Σενκάι (80′ Πικούλης), Καπετάνι, Πλιάγκας (88′ Ζαϊρές), Κουκουτσέλος (90′ Σελήνης).

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Ανδρέου): Φιλοκώστας, Πλατσάς, Γκοργκόλης (75′ Μαλαχτάρης), Κατσιάνος, Ρέντζας, Λαδάς (65′ Παπαρίζος), Πασιάς Π., Πασιάς Δ., Τσιαγκάλης (65′ Γκουντάρας Ν.), Κατσιώτης, Καπετάνιος.