Κερδίζει και παγιώνεται στη τετράδα ο Δωτιέας Αγιάς!

Επιστροφή στις νίκες για τον Δωτιέα Αγιάς, που επικράτησε στο γήπεδο του Μεσοχωρίου του Δαμασιακού με 2 – 0 στο πλαίσιο της 9ης Αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Με τη νίκη αυτήν, η ομάδα της Αγιάς έφτασε τους 18 βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση πίσω από Μακρυχώρι, Φαλανιακό και ΠΟΕ. Στον αντίποδα, η ομάδα του Δαμασιακού συνεχίζει να βρίσκεται στις χαμηλές θέσεις της «μεγάλης» κατηγορίας με πέντε μόλις πόντους.

Στο πρώτο μέρος ο Δωτιέας Αγιάς έχασε πέναλτι. Ήταν το 32ο λεπτό όταν ο Δημήτρης Καρακάνος ανέτρεψε τον Πέτρο Κορλό εντός ορίων περιοχής και ο Γιώργος Τσατσαλίδης που ανέλαβε την εκτέλεση του, είδε τον Δημήτρη Μιγδάνη να του λέει «όχι».

Τελικά το πολυπόθητο γκολ σημείωσε στο 74ο λεπτό ο Βαγγέλης Γούτος με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ενώ το «κερασάκι» στη τούρτα έβαλε ο Γιώργος Τσατσαλίδης στο 84ο λεπτό με πλασέ από θέση βολής.

Δαμασιακός (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μιγδάνης, Γεωργατζιάς, Πούτας, Μπακαΐμης, Καρακάνος, Τσιάλτας (62′ Δαούλας), Λέτσιος, Δούκας, Λούτσος, Μουσιάρης, Ραπτοτάσιος.

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Βαΐτσης): Μπρέλλας, Κορλός, Μάντσε, Κόκκινος, Γούτος Β., Ντακούλας, Παπαγιαννούλης (77′ Μπαρούτζας), Μαλάκος, Καρβούνης (60′ Ντελής), Τσατσαλίδης (85′ Σβερκούλης), Γιώργης (72′ Φουκαλάς).