Κερδισμένη η Μαρμαρίνη στο ντέρμπι του 3ου ομίλου!

Νικήτρια στο ντέρμπι με τον Άρη Κουλουρίου αναδείχθηκε η Μαρμαρίνη όπου με «Αγγλικό» σκορ επικράτησε των «κιτρινόμαυρων» στο παιχνίδι για την 17η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Γιάννη Μπουρνάκα πήρε τη πολύτιμη νίκη κι έφθασε τους τριάντα τέσσερις βαθμούς και τη τέταρτη θέση, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Γιώργου Νεράτζη έμεινε στους τριάντα επτά βαθμούς και τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο Χρήστος Ζαφειράκης έβαλε μπροστά τον Άρη Κουλουρίου στο σκορ με πλασέ μετά από άστοχη έξοδος του τερματοφύλακα των γηπεδούχων, γράφοντας το 0 – 1.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια, με τον Τζουλάι να πιάνει ένα ωραίο διαγώνιο σουτ μετά από συνδυασμό με τον Βουγλάνη.

Όπως «έκλεισε» το πρώτο μέρος, έτσι ξεκίνησε την επανάληψη ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης, δηλαδή με γκολ. ο Γκαντόγλου με πλασέ από θέση βολής έκανε το 2 – 1 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Στο 62ο λεπτό ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος πέτυχε τη νέα ισοφάριση του σκορ και το 2 – 2, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Νάτσης με καρφωτή κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Λιόλιου έβαλε εκ νέου τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ.

Στο 80ο λεπτό έγινε μία φάση που θα συζητηθεί. Συγκεκριμένα, ο Χρήστος Ζαφειράκης έβαλε γκολ κι ενώ άπαντες είχαν σταματήσει στο παιχνίδι και αυτή η φάση ξεσήκωσε θύελλα αντιδράσεων από τους γηπεδούχους και ακολούθησε στο παιχνίδι προσωρινή διακοπή.

Προς τιμήν τους όμως οι παίκτες του Άρη Κουλουρίου με την επανέναρξη σημείωσαν αυτογκόλ και το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά.

Στη συνέχεια το Κουλούρι πίεσε για την ισοφάριση αλλά ο Χείμαρρος που αγωνίζονταν από το 75′ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κωνσταντινίδη κράτησε το τρίποντο.

Τόσο οι άνθρωποι της Μαρμαρίνης όσο και οι άνθρωποι του Κουλουρίου έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Ντελέζου για τις αποφάσεις που πήρε στο ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Μπρούσας, Γκέκας, Λιόλιος, Σαχινίδης (60′ Κωνσταντινίδης), Νάτσης, Τζουλάι, Κρητικός, Βουγλάνης Φαρμάκης (80′ Λαζαρίνος), Γκαντόγλου.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Τζικόπουλος, Μιχόπουλος (60′ λ.τ. Τσαντζαλής), Κουρούκας, Δέλλας, Μπάτζιος, Μητρούσιας, Νεράτζης, Μοσχοβίτης, Ραπτοτάσιος Π. (46′ Ραπτοτάσιος Κ.), Γκόλαντας, Ζαφειράκης (85′ Καρλιγκιώτης Μ.).