Κερδισμένος της αγωνιστικής ο Σμόλικας!

Ο Σμόλικας Φαλάνης με ανατροπή του σκορ κέρδισε τη Δόξα Αργυροπουλίου εκτός έδρας με σκορ 4 – 1 και ανέβηκε στη δεύτερη θέση εκμεταλλευόμενος τις ισοπαλίες των αντιπάλων του.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Βασίλη Μπακογιάννη έφυγε με τους τρεις βαθμούς από το Αργυροπούλι κι έφθασε τους έντεκα βαθμούς εκεί όπου στη δεύτερη θέση βρίσκεται με τους ΠΟΕ, Φαλανιακό και Αετό Μακρυχωρίου!

Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Σπύρου Μπέλτσιου αν και προηγήθηκε στο ματς δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και έμεινε στη δέκατη θέση έχοντας έξι βαθμούς.

Με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα, ο Σωκράτης Λεσάι πέτυχε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους με διαγώνιο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια στο αμέσως επόμενο λεπτό με κεφαλιά του Θύμιου Μπέτση.

Η ανατροπή του σκορ και το 1 – 2 για τον Σμόλικα ήρθε στο 26′ με το γκολ του Παναγιώτη Ηλιόπουλου με κοντινή προβολή, ενώ οι «πράσινοι» πέτυχαν και τρίτο τέρμα στο πρώτο ημίχρονο και στο 37′ με τον Θάνο Ζαμπέτα με το στήθος από εκτέλεση κόρνερ του Αλέξανδρου Κακαζούκη!

Στο δεύτερο μέρος και στο 66ο λεπτό ο Παναγιώτης Ηλιόπουλος βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα με πλασέ μετά από ωραία ατομική ενέργεια και η ομάδα του Βασίλη Μπακογιάννη διαμόρφωσε το τελικό σκορ (1 – 4) στο εκτός έδρας ματς με τη Δόξα Αργυροπουλίου.

Δόξα Αργυροπουλίου (Σπύρος Μπέλτσιος): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Νικολακούλης, Σακοράφας Βαλ., Σακοράφας Βασ., Τσιάγκος, Φουρτούνας (65′ Μάττος), Λεσάι (80′ Πέρκας), Τσούτσας, Καλόγηρος (35′ Κόκκορας), Νταμπαλέτσιος (40′ Πλιάτσικας).

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Ζαμπέτας (75′ Γκατζιούρας), Κολοβός, Σκούπρας (77′ Καρέντζος), Κακαζούκης, Μολάς, Λάλλος (80′ Τσούτσουρας), Μπέτσης, Γκατζούλης, Παπαγεωργίου, Ηλιόπουλος (70′ Νασιάκος).