Κιέβο – Ιντερ 1-2

Η Ιντερ πέρασε με 1-2 από την Βερόνα σε βάρος της Κιέβο αλλά παρέμεινε εκτός 4άδας καθώς η Λάτσιο έκανε κομμάτια την Σαμπντόρια (4-0). Πέρασε 6η η Αταλάντα.

Περισσότερα σε λίγο…

Κιέβο (Ρολάντο Μαράν): Σορεντίνο, Τόμοβιτς, Κατσιατόρε, Μπάνι, Γιαροσνίσκι (60′ Κάστρο), Ριγκόνι, Χετεμάι, Ραντοβάνοβιτς, Τζιακερίνι (67′ Μπίρσα), Ινγκλέζε, Πουτσιαρέλι (83′ Στεπίνσκι).

Ιντερ (Λουτσιάνο Σπαλέτι): Χαντάνοβιτς, Μιράντα, Ντ’ Αμπρόζιο, Κανσέλο, Σκρίνιαρ, Πέρισιτς (89′ Καντρέβα), Βαλέρο (77′ Βεσίνο), Μπρόζοβιτς, Ραφίνια, Καραμό (67′ Σαντόν), Ικάρντι.

Τεσσάρα η Λάτσιο
Η Λάτσιο συνεχίζει το επιθετικό της κρεσέντο στην Serie A, σκόρπισε με 4-0 την Σαμπντόρια και διατηρεί τη θέση της στην τετράδα. Οι παίκτες του Ιντζάγκι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος και άνοιξαν το σκορ στο 32’ με κεφαλιά του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς. Και πριν φτάσουμε στο ημίχρονο τα πάντα είχαν τελειώσει, όταν στο 43’ ο Ντε Φράι με νέα κεφαλιά από κοντά έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι το πάλεψαν στην επανάληψη, ήταν καλύτεροι στο ξεκίνημα, έχασαν ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν και στο τέλος κατέρρευσαν. Στο 85’ και στο 88’ ο Ιμπόμπιλε πέτυχε άλλα δύο τέρματα στην πορεία να αναδειχθεί πρώτος σκόρερ και έκανε το τελικό 4-0.

Πηγή: gazzeta.gr