Κι όλο ανεβαίνει!

Αρχίζει και παίρνει… μπρος ο Αετός Μακρυχωρίου, ο οποίος πέτυχε τη 2η συνεχόμενή του νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 1 – 0 του ΠΟΕ.

Μετά και από αυτή τη νίκη που κατάφερε να πάρει το Μακρυχώρι, έφτασε τους 10 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 11η θέση της βαθμολογικής κατάταξης με τη Λάρισα 2012. Από την άλλη ο ΠΟΕ παρέμεινε στους 11 βαθμούς και υποχώρησε στη 10η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι στο ντεμπούτο του Αλέκου Αλεξανδρή στον πάγκο της ομάδας, ήταν αυτοί που απείλησαν πρώτοι την αντίπαλη άμυνα. Καθώς στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σωτήρης Τσένος έκανε το σουτ, με τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο η… ιστορία επαναλήφθηκε για την ομάδα της Ελασσόνας. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Σπύρος Μπέλτσιος με κεφαλιά, σημάδεψε και αυτός το οριζόντιο δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Ο Αετός Μακρυχωρίου από την άλλη παρουσιάστηκε πιο αποτελεσματικός. Συγκεκριμένα στο 78ο λεπτό, ο Παναγιώτης Φουσίκας με όμορφη σέντρα βρήκε τον Λευτέρη Τέα, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του με 1 – 0.

Αετός Μακρυχωρίου (Γιάννης Μπουρνάκας): Πουτσιάκας, Καρβούνης (55′ Μπουζώνας), Χριστιανίδης (82′ Αργύρης), Γκαμπέτας, Δάσσιος, Μάντζιαρης, Παυλόπουλος, Τέας, Κουσιάς, Πάσιος, Αβέλλας (60′ Φουσίκας).

ΠΟΕ (Αλέκος Αλεξανδρής): Γκουτζουρέλας, Μπούσιας, Περτζιόνι, Καρλιάμπας, Μπαλαμώτης, Μάρκου, Συνάπαλος, Τσιάγκος, Τσένος, Μπαρλαγιάννης (75′ Μεσούρ), Μπέλτσιος (65′ Ματούλας).