Κι όλο… ανεβαίνει!

Ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων πέτυχε τη δεύτερη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα, επικρατώντας αυτή τη φορά της Δόξας Ραχούλας με 2 – 1.

Μάλιστα με αυτή τη νίκη που πήραν οι Άγιοι Ανάργυροι έφτασαν τους 17 βαθμούς συνολικά στο πρωτάθλημα και απομακρύνθηκαν τρεις βαθμούς από την ζώνη του υποβιβασμού. Από την άλλη η Ραχούλα βρίσκεται στην 11η θέση με 19 βαθμούς.

Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τους γηπεδούχους. Γιατί μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης κατάφεραν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Συγκεκριμένα ο Σάκης Παύλου σέντραρε για τον Χρήστο Ευαγγέλου και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 1 – 0.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού και ενώ οδεύαμε προς το τέλος ήρθε και το δεύτερο γκολ για την ομάδα των Αγίων Αναργύρων. Στο 70ό λεπτό, Τίκας και Μπακαρτζής συνδυάστηκαν άψογα και ο τελευταίος με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το μόνο που κατάφερε η Ραχούλα ήταν να μειώσει σε 2 – 1 στο 86′ το οποίο παρέμεινε μέχρι και το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Παυλόπουλος, Παύλου, Πλιάγκας (34′ Κατσογιάννης), Παπακώστας, Παναγιώτου, Μούμος, Ευαγγέλου (86′ Γκούγκλας), Τσιφλίζογλου, Αμαρλαριώτης, Μπακαρτζής, Τίκας (72′ Τζεμολάρι).