Κοκκώνης και Μούσιος οδήγησαν τον Πηνειό στην κορυφή!

Παρά τις σημαντικές απουσίες, ο Πηνειός κατάφερε και πήρε το ντέρμπι με τον Μαρίνο Αντύπα το απόγευμα του Σαββάτου στο βοηθητικό της Γιάννουλης.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο , παρολα αυτά η ομάδα του Πηνειού είχε σημαντικές ευκαιρίες με τον Σήφη και τον Δαούλα.

Στο 38′ λεπτό ο Μούσιος με μπαλιά στον κενό χώρο, ο Κοκκώνης κατέβασε και πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0 .

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε στο ίδιο τέμπο με τον Κοκκώνη να χάνει σημαντική ευκαιρία αστοχώντας σε τετ α τετ.

Στην επανάληψη μετά από ολιγορία της άμυνας ο Μαρίνος αντύπας κατάφερε να φθάσει στην ισοφάριση με σουτ στο ύψος της περιοχής , στο 55”.

Στη συνέχεια η ομάδα του Πηνειού συνέχισε την πίεση , φθάνοντας στο 82′ όπου ο Τσάτος με εξαιρετική ενέργεια βρίσκει τον Μούσιο ο οποίος με σουτ εκτός περιοχής έκανε δύο τα τέρματα του Πηνειού και έδωσε την νίκη στην ομάδα του.

Μπαράζ Πηνειός (Θάνος Αγγέλης): Γκούλιος, Γκαρλόφτης, Μούσιος, Παπαδούλης (75′ Μαχούχας), Μπαστούνης, Δούκας, Στεργίου, Δαούλας, Χρηστάκος (50′ Τσάτος), Κοκκώνης, Σήφης (46′ Μπερμπέρης).