Κορυφή για Βαμβακού και Ροδιακό σε 1ο και 2ο Όμιλο!

Αγωνιστικών υποχρεώσεων συνέχεια σε 1ο και 2ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας με τα γκολ να πέφτουν βροχή.

Δράση και σε 3ο, 4ο και 5ο Όμιλο. Στον 3ο Όμιλο ο Άρης Κουλουρίου κέρδισε με 3 – 1 στη Ραψάνη την ομώνυμη ομάδα, ενώ στον 4ο Όμιλο η Μάνδρα επικράτησε με 4 – 1 του Μαρίνου Αντύπα. Άνευ αγώνος, 3 – 0, η «Πέλα» κέρδισε τον Πηνειό Λάρισας που δεν κατέβηκε να αγωνιστεί στην αναμέτρηση.

1ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Βαλανίδα 3 – 2 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Ακαδημία Τυρνάβου 7 – 0 Καλύβια
Πλατανούλια 2 – 1 Συκέα
Δρυμός 0 – 2 Ροδιακός
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 1 – 2 Βερδικούσια
Ακαδημία Ελασσόνας 3 – 1 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση

Η Βαθμολογία (5η Αγωνιστική)

1. Ροδιακός      11 – 2   13
2. Δρυμός      15 – 5   12
3. Ακαδημία Τυρνάβου      12 – 2   10
4. Ακαδημία Ελασσόνας      11 – 8   10
5. Συκέα      13 – 8   9
6. Βερδικούσια      6 – 5   9
7. Βαλανίδα      9 – 9   9
8. Πλατανούλια      7 – 7   8
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      4 – 10   4
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      7 – 14   3
11. Καλύβια      2 – 16   0
12. Μεγ. Ελευθεροχώρι      6 – 17   0

Η Επόμενη (6η) Αγωνιστική

Καλύβια 17/11 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Συκέα 17/11 Βαλανίδα
Ροδιακός 17/11 Ακαδημία Τυρνάβου
Βερδικούσια 17/11 Πλατανούλια
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 17/11 Δρυμός
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 17/11 Ακαδημία Ελασσόνας

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Χαλκιάδες 4 – 0 Μυραϊκός
Υπέρεια 2 – 2 Ναρθάκι
Αναγέννηση Φαρσάλων 3 – 0 Ακαδημία Φαρσάλων
Σταυρός 0 – 0 Άγιος Γεώργιος
Ζάππειο 1 – 3 Βαμβακού
Βασιλή 2 – 1 Κρήνη

Η Βαθμολογία (5η Αγωνιστική)

1. Βαμβακού      16 – 1   15
2. Ναρθάκι      15 – 4   13
3. Χαλκιάδες      22 – 6   12
4. Αναγέννηση Φαρσάλων      14 – 5   12
5. Ζάππειο      10 – 5   9
6. Βασιλή      8 – 8   9
7. Υπέρεια      7 – 7   7
8. Μυραϊκός      5 – 16   4
9. Κρήνη      10 – 13   3
10. Ακαδημία Φαρσάλων      1 – 9   1
11. Άγιος Γεώργιος      3 – 13   1
12. Σταυρός      0 – 24   1

Η Επόμενη (6η) Αγωνιστική

Ναρθάκι 17/11 Μυραϊκός
Ακαδημία Φαρσάλων 17/11 Χαλκιάδες
Άγιος Γεώργιος 17/11 Υπέρεια
Βαμβακού 17/11 Αναγέννηση Φαρσάλων
Κρήνη 17/11 Σταυρός
Ζάππειο 17/11 Βασιλή

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Αιγάνη 5 – 1 Δίας
Ελάτεια 3 – 3 Γόννοι
Καλοχώρι 1 – 1 Χειμάδι
Μαρμαρίνη 5 – 1 Στόμιο
Παραπόταμος 0 – 4 Πυργετός
Σ.Σ. Ραψάνης 1 – 3 Κουλούρι

Η Βαθμολογία (5η Αγωνιστική)

1. Κουλούρι      13 – 4   15
2. Αιγάνη      15 – 5   10
3. Μαρμαρίνη      17 – 8   10
4. Γόννοι      11 – 8   10
5. Πυργετός      16 – 9   9
6. Σ.Σ. Ραψάνης      11 – 9   7
7. Χειμάδι      14 – 12   7
8. Παραπόταμος      9 – 10   6
9. Ελάτεια      8 – 15   4
10. Καλοχώρι      7 – 15   4
11. Δίας      7 – 21   3
12. Στόμιο      3 – 15   1

Η Επόμενη (6η) Αγωνιστική

Γόννοι 25/11 Δίας
Χειμάδι 25/11 Αιγάνη
Στόμιο 25/11 Ελάτεια
Πυργετός 25/11 Καλοχώρι
Κουλούρι 25/11 Μαρμαρίνη
Παραπόταμος 25/11 Σ.Σ. Ραψάνης

4ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Διογένης 0 – 2 Ραχούλα
Τερψιθέα 1 – 0 Λάρισα ΄88
Κουτσόχερο 0 – 3 Ιπποκράτης
Αμπελόκηποι 4 – 3 Άγιος Θωμάς
Δένδρα 3 – 0 Δασοχώρι
Μαρίνος Αντύπας 1 – 4 Μάνδρα
Ρεπό Πανιώνιος

Η Βαθμολογία (5η Αγωνιστική)

1. Ραχούλα      11 – 2   15
2. Πανιώνιος      14 – 2   12 *
3. Δένδρα      11 – 2   12 *
4. Μάνδρα      16 – 9   12
5. Ιπποκράτης      13 – 9   9 *
6. Κουτσόχερο      14 – 6   6 *
7. Αμπελόκηποι      7 – 10   6
8. Τερψιθέα      2 – 9   6
9. Λάρισα ΄88      6 – 9   4
10. Δασοχώρι      5 – 9   4 *
11. Άγιος Θωμάς      9 – 16   1
12. Διογένης      3 – 11   1
13. Μαρίνος Αντύπας      3 – 20   0

* Έχει κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (6η) Αγωνιστική

Άγιος Θωμάς 17/11 Μαρίνος Αντύπας
Λάρισα ΄88 18/11 Διογένης
Ιπποκράτης 18/11 Πανιώνιος
Μάνδρα 18/11 Τερψιθέα
Δασοχώρι 18/11 Κουτσόχερο
Δένδρα 18/11 Αμπελόκηποι
Ρεπό Ραχούλα

5ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Τοξότης Λάρισας 1 – 2 Χάλκη
Χαραυγή 0 – 3 Νέο Περιβόλι
Ανθούπολη 1 – 3 Λαρισαϊκός
Αετόλοφος 2 – 2 Ομόνοια
Γλαύκη 0 – 2 Γαλήνη
Πηνειός 0 – 3 α.α. Πελασγιώτιδα
Ρεπό Ομορφοχώρι

Η Βαθμολογία (5η Αγωνιστική)

1. Πελασγιώτιδα      17 – 3   15
2. Χάλκη      15 – 8   12
3. Νέο Περιβόλι      11 – 6   10
4. Γαλήνη      5 – 1   10 *
5. Γλαύκη      10 – 2   9 *
6. Ανθούπολη      7 – 6   5 *
7. Ομόνοια      6 – 13   5
8. Τοξότης Λάρισας      9 – 8   4
9. Ομορφοχώρι      8 – 10   4 *
10. Λαρισαϊκός      4 – 5   4 *
11. Αετόλοφος      3 – 6   3
12. Χαραυγή      9 – 15   2
13. Πηνειός      1 – 18   0

* Έχει κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (6η) Αγωνιστική

Νέο Περιβόλι 18/11 Τοξότης Λάρισας
Λαρισαϊκός 18/11 Ομορφοχώρι
Πελασγιώτιδα 18/11 Χαραυγή
Γαλήνη 18/11 Ανθούπολη
Ομόνοια 18/11 Πηνειός
Γλαύκη 18/11 Αετόλοφος
Ρεπό Χάλκη

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...