Κορυφή για Ναρθάκι, ακάθεκτη η “Πέλα”, ισόπαλο το ντέρμπι κορυφής του 4ου Ομίλου

Αλλαγή σκυτάλης στη κορυφή του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, με το Ναρθάκι να κερδίζει στο Στάδιο Φαρσάλων την Αναγέννηση Φαρσάλων και σε συνδυασμό της ήττας με 3 – 2 του Ατρομήτου Βαμβακού από τη Νίκη Κρήνης, να προσπερνά στη πρώτη θέση του Ομίλου.

Στον 4ο Όμιλο η Δόξα Ραχούλας κέρδισε με 2 – 0 τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης, ενώ στο ντέρμπι κορυφής, Α.Ε. Μάνδρας και Κεραυνός Δένδρων έμειναν στο 2 – 2. Στο πρωϊνό ματς, ο Ατρόμητος Δασοχωρίου “πέρασε” με 1 – 2 από τη Νέαπολη κόντρα στην Ασπίς Αγίου Θωμά.

Στον 5ο Όμιλο, νικηφόρα συνέχισε η “Πέλα” που κέρδισε στο ντέρμπι κορυφή τη Δάφνη Γλαύκης με 3 – 1, ενώ στην δεύτερη θέση πέρασε ο Απόλλωνας Γαλήνης, κερδίζοντας με 2 – 0 στη Νέα Πολιτεία την Ομόνοια. Νίκη τετράδας και ο Αστήρ Νέου Περιβολίου.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Κρήνη 3 – 2 Βαμβακού
Ζάππειο 1 – 0 Άγιος Γεώργιος
Σταυρός 1 – 3 Ακαδημία Φαρσάλων
Αναγέννηση Φαρσάλων 0 – 1 Ναρθάκι
Υπέρεια 4 – 0 Μυραϊκός
Χαλκιάδες 1 – 1 Βασιλί

Η Βαθμολογία (10η Αγωνιστική)

1. Ναρθάκι      28 – 8   26
2. Βαμβακού      26 – 6   23
3. Αναγέννηση Φαρσάλων      20 – 10   20
4. Υπέρεια      21 – 9   20
5. Χαλκιάδες      28 – 12   17
6. Ζάππειο      16 – 11   18
7. Βασιλί      19 – 14   14
8. Κρήνη      25 – 26   12
9. Μυραϊκός      10 – 28   10
10. Ακαδημία Φαρσάλων      14 – 22   10
11. Άγιος Γεώργιος      7 – 27   1
12. Σταυρός      2 – 45   1

Η Επόμενη (11η) Αγωνιστική

Ναρθάκι 02/02 Χαλκιάδες
Άγιος Γεώργιος 02/02 Αναγέννηση Φαρσάλων
Βαμβακού 02/02 Σταυρός
Μυραϊκός 03/02 Βασιλί
Ακαδημία Φαρσάλων 03/02 Υπέρεια
Κρήνη 03/02 Ζάππειο

4ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Αμπελόκηποι 1 – 1 Διογένης
Λάρισα ’88 1 – 1 Κουτσόχερο
Ιπποκράτης 4 – 1 Μαρίνος Αντύπας
Ραχούλα 2 – 0 Πανιώνιος
Μάνδρα 2 – 2 Δένδρα
Άγιος Θωμάς 1 – 2 Δασοχώρι
Ρεπό Τερψιθέα

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Δένδρα      33 – 9   26
2. Ιπποκράτης      26 – 13   23
3. Μάνδρα      25 – 13   21
4. Πανιώνιος      22 – 8   19
5. Ραχούλα      18 – 12   19
6. Τερψιθέα      14 – 15   16
7. Κουτσόχερο      25 – 16   15
8. Δασοχώρι      15 – 15   15
9. Διογένης      9 – 21   9 *
10. Λάρισα ΄88      12 – 24   8
11. Αμπελόκηποι      12 – 31   7 *
12. Μαρίνος Αντύπας      10 – 26   6
13. Άγιος Θωμάς      14 – 29   1

* ΔΕΝ έχουν κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική

Τερψιθέα 02/02 Ιπποκράτης
Δένδρα 02/02 Άγιος Θωμάς
Ραχούλα 02/02 Αμπελόκηποι
Πανιώνιος 02/02 Λάρισα ’88
Κουτσόχερο 02/02 Μάνδρα
Μαρίνος Αντύπας 02/02 Δασοχώρι
Ρεπό Διογένης

5ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Αετόλοφος 2 – 1 Τοξότης Λάρισας
Χάλκη 5 – 2 Ομορφοχώρι
Νέο Περιβόλι 2 – 1 Ανθούπολη
Λαρισαϊκός 3 – 0 α.α. Πηνειός
Πελασγιώτιδα 3 – 1 Γλαύκη
Ομόνοια 0 – 2 Γαλήνη
Ρεπό Χαραυγή

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Πελασγιώτιδα      30 – 5   30
2. Γαλήνη      15 – 7   23
3. Γλαύκη      27 – 10   21
4. Νέο Περιβόλι      16 – 11   17
5. Χάλκη      22 – 18   16
6. Λαρισαϊκός      12 – 8   15
7. Αετόλοφος      21 – 17   13 *
8. Τοξότης Λάρισας      18 – 15   13 *
9. Ανθούπολη      13 – 12   12
10. Ομόνοια      14 – 18   12
11. Ομορφοχώρι      15 – 27   8
12. Χαραυγή      11 – 33    -2

* ΔΕΝ Έχουν κάνει το ρεπό.
** Ο Πηνειός έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική

Χάλκη 02/02 Αετόλοφος
Ομορφοχώρι 02/02 Νέο Περιβόλι
Χαραυγή 02/02 Λαρισαϊκός
Ανθούπολη 02/02 Πελασγιώτιδα
Πηνειός 0 – 3 α.α. Γαλήνη
Γλαύκη 02/02 Ομόνοια
Ρεπό Τοξότης Λάρισας

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...