Κορυφή για Ντέλετιτς, «σεφτέ» ο Γκόλιας (Vids)

Το τρίτο του τέρμα με τη φανέλα της ΑΕΛ και το πρώτο του στη τρέχουσα αγωνιστική περίοδο 2018/19, σημείωσε ο Νίκος Γκόλιας, ανοίγοντας το σκορ στην αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο 50′. Για τον Μίλος Ντέλετιτς αυτό ήταν το τρίτο του τέρμα στη φετινή Super League μετά από εκείνα κόντρα σε Απόλλωνα Σμύνρης και Λαμία.

Αξιοσημείωτο για τον Καρδιτσιώτη κεντρικό αμυντικό είναι πως και τις δύο φορές που έχει σκοράρει με τη φανέλα της ΑΕΛ, οι «βυσσινί» κέρδισαν. Την πρώτη φορά επιβλήθηκαν του Ολυμπιακού με 1 – 0 την αγωνιστική περίοδο 2016/2017 στις 25/09, όταν και σκόραρε στο 90’+2′, έχοντας πάρει το ριμπάουντ από εκτέλεση κόρνερ του Ουόσου-Άνσα Κόντορ.

Ενώ την δεύτερη φορά, βρήκε δίχτυα στη νίκη της ΑΕΛ επί του Παναιτωλικού με 4 – 2, την αγωνιστική περίοδο 2017/18.

Πιο Αναλυτικά

3 Γκολ: Μίλος Ντέλετιτς (Απόλλων Σμύρνης, Λαμία, ΠΑΣ Γιάννινα).

2 Γκολ: Κενάν Μπαργκάν (Ηρόδοτος (2)), Μάρκο Νούνιτς (Ηρόδοτος (2)).

1 Γκολ: Άντονι Φατιόν (Παναθηναϊκός), Ράικο Μιλοσάβλιεβιτς (Παναιτωλικός), Αλεξάντρ Κοέφ (Λεβαδειακός), Νίκος Γκόλιας (ΠΑΣ Γιάννινα).